Pokud s jízdou na koni teprve začínáte, určitě byste měli vědět, co si vzít na sebe, abyste během jízdy na koni netrpěli a zároveň byli v bezpečí.

Vybavení pro jízdu na koni by mělo být tedy především bezpečné a pohodlné. O tom, co by vám nemělo chybě, se dozvíte v dnešním článku.

Bezpečnostní prvky

Nejdůležitějším bezpečnostním doplňkem je pro vás bezesporu helma. Tu si buď musíte pořídit či si ji můžete zapůjčit. Přilba je při jízdě na koni nezbytností a nutností pro ochranu vašeho zdraví. Dalším bezpečnostním opatřením je vesta. Vesta vás chrání nejen před vnějšími vlivy počasí, ale především zmírňuje bolest při pádu. Na dnešním trhu vás čeká velký výběr vest různých cen a materiálů. Další nezbytností jsou jezdecké boty s hladkou podrážkou a nízkým podpatkem. Hladká podrážka je z důvodu, aby vám při pádu noha snadno z třmenu vyklouzla, podpatek naopak chrání, aby noha neprojela třmenem dopředu.

Chapsy a jezdecké kalhoty

Tzv. chapsy mají především zakrýt tkaničky a jazyk bot, aby se vám nezasekla noha ve třmenu. Jsou velmi důležité, jelikož chrání vaše lýtka před třmenovými řemeny. Místo chapsů se dají použít také podkolenky. Záleží na tom, zda vás čeká jednorázová projížďka nebo chcete v budoucnu jezdit pravidelně. Chybět by vám neměly ani jezdecké kalhoty. Ty jsou typické svou přiléhavostí a nášivkami, které jsou minimálně na kolenou, aby vám kolena neklouzala v sedle. Místo nich můžete nosit také pružné přiléhavé legíny. Opravdu nedoporučujeme nošení džínů. Kalhoty, ve kterých budete jezdit, by vám měly být především pohodlné.

Na co nezapomínat

Při jízdě na koni je nejdůležitější, abyste se cítili pohodlně a bezpečně, což už máte nyní splněno. Pro pohodlí si dopřejte při jízdě na koni bavlněné spodní prádlo, pánům doporučujeme pevnější. I v létě mějte tričko s dlouhým rukávem, který vaši kůži ochrání při případném pádu. Přejeme jen bezpečné a pohodlné projížďky!