V dalším pokračování článku o nejnebezpečnějších zvířatech naší planety se zaměříme na dalších pět zvířat, které ohrožují lidské životy nejčastěji.

Šípová žába

Ano, i jedna žába dokáže zabít člověka, a ne jen jednoho. Jed obsažený v pokožce šípových žab, které žijí v Amazonii, dokáže skolit až 10 dospělých lidí. Nejde o jen ledajakou žábu. Na první pohled ji jistě poznáte a již svým zbarvením vám dává najevo, ať se o dní držíte dál. Typická je pro ně výrazně žlutá barva a černé oči. Pokud někdy v životě tuto žábu uvidíte, obloukem se ji vyhněte.

Čtyřhranka Barnesová

Jedním z nejnebezpečnějších tvorů na zemi je také velmi malá medúza čtyřhranka, která sice vypadá nádherně, ale může vás velmi rychle usmrtit. Tato medúza je opravdu malá a měli byste si dávat pozor, abyste na ni nenarazili. Přehlédnete ji velmi snadno, což by se vám nemuselo vyplatit. Na svědomí má velmi mnoho obětí především v mořích Asie, kde chybí dostatečně rychlá pomoc. 

Velký bílý žralok

Tento velký děsivec, kterého se dodnes bojí mnoho plavců užívajících si oceánu, je sice nebezpečný, ale počet jeho obětí se nevyšplhá příliš vysoko. Velký bílý žralok je skoro 6 metrů dlouhý predátor, který rád zavítá i k pobřeží a i když je důležité býti stále ostražití, tento žralok vás neohrožuje natolik, jako mnoho dalších živočichů na planetě.

Podivná ryba

Když tuto rybu uvidíte, pravděpodobně se trochu vyděsíte a možná zasmějete zároveň. Čtverzubec běloskvrnný se vyskytuje v teplých mořích na celém světě a není útočícím predátorem. To, co by vás na něm však mělo vystrašit je jeho tělo, které obsahuje jed. Čtverzubec se však v hojné míře konzumuje především v Japonsku, kde ho musí připravit opravdu dobře připravený kuchař, který tuto rybu zná a ví, jak na ni. V druhém případě může velmi lehce otrávit všechny strávníky, kteří ochutnají maso či orgány této podivné ryby.