I když máme někdy pocit, že na planetě nás může ohrozit už jen projíždějí auto, zloděj nebo nevypnutý žehlička, existují zvířata, která za rok připraví o život stovky lidí. V prvním dílu článku se seznámíme s pěti z nich. 

Hroší síla

Ač se vám na první pohled může zdát, že jde o roztomilého hrošíka, má tento živočich neskutečnou sílu a na svědomí tisíce lidských životů. Hroch se drží v bahně a mělkých vodách a pravdou je, že je to jeden z nejnebezpečnějších tvorů na naší planetě. S jeho útočící hlavou se setkávají nejčastěji lidé u břehů či na plovoucích lodí.

Malý komár

I když si komára pod nejnebezpečnějším živočichem na naší planetě určitě nepředstavíte, je velkou hrozbou. Je totiž přenašečem nebezpečných nemocí a parazitů, které vás mohou stát i život. Přenášejí onemocnění jako je: žlutá zimnice, horečka dengue, malárie a další smrtelné nemoci. Ročně komár usmrtí i milion lidí a další miliony lidí nemocemi nakazí.

Hadi

Na žebříčku nejnebezpečnějších zvířat se i nadále drží hadi. I když ne všechny druhy hadů jsou jedovaté, mohou vás celkem lehce usmrtit. Stačí jedno kousnutí a váš nervový systém je ochromen. Hadi zabijí přibližně 50 000 lidí ročně. A kde si na ně dávat největší pozor? Číhají na vás v Austrálii, kde žije nejvíce jedovatých hadů, ale také v Evropě.

Škorpioni

Nenápadný drobeček, který hrozí svým jedovatým ostnem, který dokáže zabít i člověka. Ne všichni škorpioni však dokáží svým jedem člověka usmrtit, každopádně mu umí velmi ublížit. Jeho bodec totiž útočí i přes oblečení i obuv. To, že vás škorpion zabije, není natolik pravděpodobné, ale umí způsobit velmi nepříjemné bolesti či lokální otravu.

Lví kouzlo

Stačí pohled na krále zvířat a chlupy vám budou vstávat po celém těle. Predátor, který budí respekt může být pro člověka nebezpečný, ale lidské oběti sám účelně nevyhledává. Nesmíte mu jen zkřížit cestu.