Chystáte se na dobrodružnou cestu do národních parků v Africe? Čeká tu na vás opravdu jedinečný zážitek, návrat ke kořenům našeho lidství a jedinečná podívaná na nádherné druhy zvířat. Kromě toho zde na vás číhá i velké nebezpečí v podobě predátorů, kteří se v případě ohrožení nebojí zaútočit. Jakých zvířat je třeba se obávat?

Buvolí útok

I když by vás možná jako první buvol nenapadl, spolu s hrochem je na prvních příčkách nejnebezpečnějších zvířat v Africe. Buvol africký je opravdu obrovský a díky ostrým rohům může snadno ublížit a zaútočit na hrozící nebezpečí, které pro něj můžete představovat i vy. Na svědomí má největší počet životů při střetech s domorodci.

Nosorožčí strach

Nosorožec a jeho obří roh budí hrůzu, a to z dobrého důvodu. Nosorožec totiž dokáže také velmi rychle zaútočit, ale pouze v případě, že se cítí silně ohrožen na životě. I od něj se držte dál a nenechte se pokoušet zvědavostí.

Lev a levhart

Vidět lva či levharte je opravdový zážitek, o který by stálo mnoho z nás. Lvi a levharti za svým buvolím protivníkem dost zaostávají. Pokud se chystáte na objevování afrických národních parků, nikdy se sem nevydávejte na vlastní pěst, mohlo by vás to stát život. Ochrání vás zkušený průvodce, který již zná stezky zvířat a ví, jak jaké zvíře reaguje a od kterého je třeba se držet dál.

Sloní velkolepost

Až po buvolech, levhartech, lvech a nosorožcích se umístil slon. Sloni jsou obrovská a mohutná stvoření, která však umí celkem rychle běhat a na své cestě ušlapou vše, co můžou. I když mohou na první pohled působit mírumilovně, je lepší se od nich držet dál.

Kde potkat velkou pětku?

Těmto pěti živočichům se přezdívá „velká pětka“ a potkat je můžete nejběžněji v Africe. Nejvhodnějším místem je národní park Serengeti, kde zažijete jedinečnou podívanou.