Proč jsou slimáci takovými línými, pomalými loudaly, dokážou na nejedné zahrádce napáchat řádnou škodu. Vyhlédnou si záhon s tou nejchutnější a podle názoru odborníků na stravování zdravou krmí, vydrápou se na ni a počnou hodovat tak, že by jim nejeden vegetarián zatleskal. Samozřejmě pokud by to nebyla jeho zahrada a jeho zelenina.

Slimáci vědí, co je dobré, a tak si vyberou záhony kulturních plodin bohatých na vitamíny a hodují a hodují. Ožírají listy zvenku, prokousávají se do nitra buclatějších plodů, spořádají i nejeden ten kořínek. A chutná-li jim a mají tu všeho ku své plné spokojenosti, nezůstávají osamoceni, přivádějí i své příbuzné a známé a sami se starají i o rozhojnění svého vlastního rodu.

Baští, až se z toho zahrádkáři dělá pěna u úst. Chrupají tak usilovně, že si zahrádkář nejednou vůbec neschrupne, sbíraje tyto škůdce ve dne i v noci. Přelézají nejednu překážku, jež je jim kladena do cesty, a nedají se odradit. Tak je ta zelenina láká.

Jenže pak na jednu past přece jen narazí, jež je zviklá. A rázem je po ptákách. Tedy vlastně po slimácích. Tou nástrahou je pivní past.
Stačí docela obyčejná plastová nádobka, do níž se nalije pivo a tato se zapustí do země, z níž jen nepatrně vyčnívá. Nejeden slimák rázem nechá zeleninu zeleninou a jde si tvrdě za svým, tedy jde na pivo. Zajde na něj a doslova na něj zajde. Tedy poté, co do nádobky spadne a buď se otráví alkoholem, nebo se utopí, případně obojí současně.

Pročež je slimák užitečný. Minimálně pro tento článek, ale třeba i preventivně pro někoho z našinců. Protože díky němu teď mohu vám, čtenářům, předložit moudro slimákem potvrzované.

Budete-li jíst hodně zeleniny, budete spokojeni a budete se i snadno množit. Ovšem přesedláte-li ze zeleniny na pivo, špatně skončíte.
Třeba i jako slimáci. Tedy jako takové nemotorně a tupě se pomalu vpřed ploužící existence, které nejsou k ničemu, ucítí-li špunt.

Sdílejte
Předchozí článekBojovnice pestrá
Další článekSplněný sen