Zvláště u koťátek a starších koček je důležité posilovat imunitní systém. U starší kočky může být silné nachlazení dokonce smrtelné. Dbejte na dostatečný přísun esenciálních mastných kyselin, vitamínů a minerálních látek zvláště v podzimním období. Prevence je tou nejlepší volbou. 

Venkovní kočka

U kočky, která žije pouze uvnitř, se příliš o prochladnutí bát nemusíte, jedině kdybyste na ni nechali otevřené okno. Venkovní kočky však na podzim čeká několik nástrah, díky kterým mohou být nemocné podobně jako my. Kočky přes den pobíhají venku a vydávají se na lov, ale co když je přepadne déšť a následně zůstanou delší dobu venku? Pokud je kočička naprosto zdravá, lehce se z toho vylíže, u starších koček a koťátek už to však může být problém.

Imunitní systém

Hlavní centrum imunitního systému je ve střevech, tudíž je důležité dbát na správnou a vyváženou stravu a preventivně chránit svou kočku. Kočičí imunitní systém můžete posílit s dávkou esenciálních mastných kyselin, aminokyselin, vitamínů a minerálních látek. Dopřejte své kočce kvalitní granule, které toto nabízejí. Používat můžete i doplňky stravy ve formě výtažků z hlívy ústřičné či další přípravky, o kterých vás může informovat i váš veterinář. Kočkám se dopřávají také kapky s obsahem vitamínů B či výtažky z echinacei.

Hlavně klid

Kočky se na zimu pěkně obalují a potřebují být v klidu. Jelikož stresové situace snižují imunitní funkce. Velkým strašákem je především kočičií chřipka, kterou doprovází hnisavý výtok z nosu, očí a může vést až k selhání vnitřních orgánů. Nikdy však kočce nepodávejte léky pro lidi! Mohli byste jim velmi ublížit. Raději se poraďte s veterinářem a začněte s léčbou co nejdříve.