Patří mezi vaše psí oblíbence chlupatí obři? Potom se vám budou jistě zamlouvat plemene velkého vzrůstu. Ta největší si představíme v dnešním článku. 

Německá doga

Doga je proslavená svou velikostí. Nepůsobí však tolik těžkopádně a velkolepě jako ostatní mohutná plemena. Ve své výšce však triumfuje nad ostatními plemeny. Výška německé dogy se totiž pohybuje od 80-90 cm. I když dogy vzbuzují velký respekt, jsou mírumilovné a svému páníčkovi jsou věrné.

Irský vlkodav

Nádherné plemeno, které lze svým vzhledem zaměnit se skotským jelením psem, který je však menšího vzrůstu. Irský vlkodav je svou výškou opravdovým skvostem. Vlkodavové jsou úžasní přátelé a svou rodinu milují. Podle názvu můžete vyčíst, že byl kdysi dávno používán při lovu vlků. Jedná se navíc o velmi staré plemeno, o kterém první stopy pocházejí již ze 4. století.

Anglický mastif

Plemeno obřích rozměrů, které svou váhou dosahuje až k nepředstavitelným sto kilogramům. Anglický mastif vás překvapí svou mohutností, ale i výškou. Svým původem je toto plemeno z asijského kontinentu, ale až ve Velké Británii vznikl standart tohoto plemene. Jde však o velmi starobylé plemeno, které používali již římští válečníci.

Leonberger

Převážná část velkých plemen má starý a zajímavý původ, zatímco leonbergerem byl vyšlechtěn jedním mužem a vznik tohoto plemene trval přibližně jedno století. Vznik tohoto plemene sahá do 19. století, kdy Essig z Leonbergeru, německý radní, začal šlechtit psa podobného lvu. Křížením pyrenejského horského psa, bernardýna, novofundlandského psa a dalších plemen vzniklo jedinečné plemeno obřích rozměrů- leonberger.

Novofundlandský pes

Hledáte-li do své rodiny přátelské plemeno, které vám zastoupí chlupatého medvěda, volba je jasná. Novofundlandský pes v minulosti pomáhal rybářům s vytahováním sítí z vody. Možná z těchto zkušeností pochází i jeho láska k vodě. Tlapky jsou na pobyt ve vodě dobře připravené plovacími blánami, bohužel uši vodou trpí a plemeno může často trpět na záněty zvukovodu. Větší péči potřebuje jeho srst, ale to vše vám novofundlandský pes vrátí svou láskou a přívětivostí.