Máte doma kočičku a dostatečně velkou zahradu? Zasaďte své kočce na zahradě byliny, které ji potěší svou vůní a dopřejí kočkám omamný stav nebo podpoří jejich trávení. Uvidíte, že z nich budou nadšení.

Nezapomeňte na šantu

Šanta kočičí je bylinou, která má příznivé účinky na lidské zdraví, ale zamilují si ji především vaše kočky. Ty zajímá nadzemní část rostliny, ať už čerstvá nebo nasušená. Kočky se v šantě doslova vyvalují a užívají si omamné vůně. Šanta není nijak náročnou na pěstování a zasadit ji můžete do truhlíků, ale i do záhonků. Z šanty si můžete připravit také čaj na uklidnění nebo ji přidávat do salátů. Má uklidňující účinky a hodí se pro osoby, které trpí nespavostí. Kočkám způsobuje jakýsi omamný stav, který trvá cca 5-20 minut. Pravdou však je, že šanta nepůsobí na všechny kočky, některá plemena její vůni nevnímají.

Kozlík lékařský

Další léčivá bylina, která by vám pro vás i vaši kočku neměla na zahrádce chybět. Kozlík přitahuje kočky enzymem aktinidinem, ale pravdou je, že některé kočky přitahuje jen šanta, některé zase jen kozlík lékařský. Záleží na stáří, pohlaví a plemenu kočky. Přesto je kozlík přínosný i pro lidské zdraví, jeho síla se ukrývá především v kořenech a oddencích.

Kočičí tráva

Kočičkám můžete na zahradě zasadit také kočičí trávu, kterou mohou kočky okusovat v případě, že je bude trápit trávení. To je u koček celkem běžné, jelikož spořádají množství chlupů a mnohdy i to co venku uloví, není ideální. Kočičí tráva jim v těchto případech pomůže a stará se o zdraví jejich trávicího systému.

Aktinídie

Na zahrádce se vám bude jistě vyjímat i aktinidíe, zajímavý keř, který plodí minikiwi, ty si můžete dopřát třeba k svačině. Vaše kočky si však zamilují vůni tohoto keře, zvláště vůně větviček, které se trochu oloupají. Potěšte sebe i vaši kočku tímto keřem.