Grain Cereals Field Animal Tongue Dog Plant

Některé druhy bylinek mohou být nejen vám, ale i vašemu pejskovi velmi užitečné. Stávají se totiž vhodnou prevencí proti vzniku rakoviny, špatnému dechu či žaludečním obtížím. Nepomáhají však jen vám, ale mohou výrazně pomoci i vašemu pejskovi. 

Máta

Máta by na žádné zahrádce neměla chybět. Používána je ke zklidnění žaludku, omezuje plynatost a pocity nevolnosti. Máta má tzv. radioprotektivní účinky a je vhodná k užívání pro snížení radiačních onemocnění a rizika úmrtnosti zvířat, které prochází chemoterapií. Máta také osvěžuje dech a pečuje o zdraví dutiny ústní.

Bazalka?

Bazalka je velmi dostupnou bylinou, kterou si však snadno vypěstujete na zahrádce, ale také doma za oknem. Vy si na ni pochutnáte v salátech a vašemu pejskovi můžete bazalku nasekat do jídla. Má antioxidační, antivirové a antimikrobiální vlastnosti.

Oregano

Zapomenout nesmíme ani na mocné oregano, které není náročné na pěstování a jedná se o dlouholetou rostlinu, která vykoukne na vaší zahrádce každé jaro. Je bohatá na antioxidanty, flavonoidy a má silné antimikrobiální účinky. Je to netoxická bylinka, která má příznivý vliv na zažívací obtíže, pomůže při průjmu i plynatosti. Pejskům by se mělo podávat v menším množství a zakoupit lze i speciální oleje, které jsou přímo určeny pro domácí zvířata.

Petržel

Skvělý zdroj flavonoidů, antioxidantů a vitamínů, to je petržel. Obsahuje také lykopen a karoteny. Pro pejsky je ideálním pomocníkem, který je chrání před nepříjemným dechem, a nejen je, ale také nás. Petržel také zklidňuje žaludek a podporuje správné trávení.

Rozmarýn

Bylinka, která je bohatá na železo, vápník a vitamín B6 a silnými antioxidačnímu účinky. Rozmarýn tak není příznivým jen pro nás.