S příchodem jara a teplejšího počasí se probouzí opravdu celá příroda. Nejen květiny, ale také všechny živé organismy se vrací k běžnému životu, a s nimi také klíšťata. Pořiďte vašemu pejskovi či kočičce, kteří tráví čas venku, dostatečnou ochranu. 

Efektivní ochrana

Ideální je, pokud vaše chlupaté členy rodiny chráníte před klíšťaty již preventivně a nečekáte na chvíli, kdy váš pes přinese první klíště domů. Dopřejte mu preventivní ochranu, která ho ochrání nejen před klíštětem, ale především před onemocněním klíšťovou encefalitidou.

Psí antiparazitární obojek

Pořídit vašemu pejskovi můžete obojek, který ho chrání před blechami i klíšťaty. Do obojku se vyplatí investovat a koupit kvalitní, který vydrží i několik měsíců a vy do ochrany nebudete muset permanentně investovat. Od kvality obojku se odvíjí to, jak dlouho vašeho pejska ochrání. Nezapomeňte také na to, že se účinky obojku snižují, pokud se v něm pes koupe.

Efektivní, ale nákladnější spot-ony

Dobrou ochranu před klíšťaty tvoří také spot-ony, známé také jako pipety, které se snadno aplikují a psa účinně chrání, pokud se často nekoupe ve vodě. Aplikují se mezi lopatky a vydrží účinkovat asi jeden měsíc. Do pipet tak musíte pravidelně investovat, ale aktivně psa chrání a vyhnete se riziku, které tvoří obojek, že se pes či kočička obojkem někde zasekne.

Ven jen občas

Pokud váš pejsek či kočka chodí ven jen občas, jsou pro vás efektivním řešením antiparazitární spreje, pudry či šampony. Musí se však aplikovat denně, týdně či před každou procházkou.

Přírodní pomoc

Ochranu proti parazitům najdete také v přírodních produktech pro psy. Jejich účinnost je založena na přírodních látkách, které přirozeně parazity odpuzují. Neobsahují žádné chemikálie, jen výtažky z rostlin.