Seznamte se s druhou největší rasou koček na světě. Největší kočičí rasou na světě je mainská mývalí kočka, o které jsme se již něco dozvěděli v předchozím článku. Kočičí plemeno ragdoll je však více přátelské a mazlivé. Zamilujete si ji vy i vaše návštěvy, se kterými se ihned spřátelí. 

Mohutná kočka

Ragdoll je polodlouhosrstá kočka, která se svou velikostí řadí mezi středně velká plemena. Váha kočky se pohybuje kolem 5 kilogramů, u kocoura to může být klidně až 10 kg a jejich délka bývá až 1 metr. Plemeno je to opravdu vzrostlé, svalnaté. Barva srsti bývá v mladším věku bílá, ale po čase se začíná kočka zbarvovat do tmavší barvy. Barva očí by měla být modrá, uši by neměly být do špičky, ale měly by být zaoblené. Na kočkách je dominantní také dlouhý huňatý ocas.

Původ plemene

Svým původem je toto plemeno z Kalifornie, kde bylo v polovině minulého století vyšlechtěno. U zrodu tohoto plemene stojí angorská kočka a kocour, který připomínal vzhledem birmu. Ke vzniku tohoto plemene se také váže zajímavá legenda, podle které právě kočka, která stála u zrodu tohoto plemene, prožila autonehodu, po které se objevil typický znak pro ragdolly. Pokud si vezmete kočku do náruče, uvolní se jako hadrová panenka, proto rag-hadr a doll-panenka.

Skvělý přítel

Kočky a kocouři z plemene ragdoll jsou nejen nádhernými stvořeními, ale mají také velmi přátelský charakter. Toto plemeno se totiž extrémně rádo mazlí a nemělo by být příliš bez svého páníčka. Skvěle vychází i z dalšími obyvateli bytu a příchozími návštěvami, se kterými se hned spřátelí. Neměli byste je však vystavovat přílišné samotě. Volbou je buď větší část vašeho času nebo pořízení další kočky či jiného zvířete, které bude vašemu mazlíčkovi dělat společnost. Pravdou je, že jsou svým charakterem velmi blízké psům, dokáží dokonce i aportovat a svého majitele si hlídají.