Kočky jsou tvorové, kteří milují spánek a svůj klid, ale také hraní. Pro vás i pro kočky je nejlepší, když k tomuto hraní využijí připravených hraček, ne vašeho nábytku. Hrajte si s kočkami a s malými koťátky, které dovádění milují. Nejenže je potěšíte, ale také unavíte, kočka si více užije odpočinku a bude se cítit lépe.

Kočka v bytě

Největším kamenem úrazu může být právě kočka, která je celý den zavřená v bytě. Po čase si pravděpodobně na klidný průběh dne zvykne, ale ze začátku si potřebuje také hrát a unavit se. Důležité je připravit vaší kočce dostatek hraček a nejrůznějších prolézacích plošin, které bude moci pro své hraní využívat, aby si za svůj cíl nevybrala váš gauč.

Hrací plochy

Základním vybavením pro kočku, která žije v bytě, by měly být nejrůznější prolézačky, tunely, domečky a škrabadla. Kočka miluje zvláště ty, ze kterých má dobrý výhled. Kočky jsou i velmi vybíravé, některé se do těchto plošin ihned zamilují, jiné je prostě ignorují.

Kočičí hračky

Kočky mají velmi rády tzv. škádlítka, která připomínají proutek, na jehož konci je připevněn provázek s peříčky, kousky látky či plyšovými hračkami. Kočku touto hračkou snadno vyprovokujete a ona za ní běhá po celém bytě. Zvolit můžete i nejrůznější balonky a míčky, s kterými si kočky hrají, ty bývají ještě plněny menšími rolničkami.

Použijte bylinky

Kočky mají velmi rády i vlastnoručně vyrobené hračky, které někdy ocení více než ty kupované. Skvělou volbou pro kočky je také použití jejich oblíbených bylin. Kočky milují šantu kočičí či kozlík lékařský, bylinky, které si můžete pěstovat i na vaší zahrádce. Tyto bylinky mají na kočku lehce utlumující účinky, ovlivňují jejich smyslové vnímání a kočky se v nich dokáží válet i několik minut. Tyto byliny se přidávají do kočičích hraček či si z nich sami můžete vyrobit hrací pytlíčky či uháčkované myšky plněné šantou.

Tip: copywiting pro web za výhodné ceny