Kočičky žijící doma v bytě potřebují ke své spokojenosti nejen kočičí WC, ale spoustu dalších hraček a věcí, které jim vynahradí to, že jsou stále doma. Připravte svůj byt kočce tak, aby v něm byla spokojená a dostatečně si v něm vyhrála. 

Kočičí plemeno

Rozhodující roli samozřejmě hraje i to, jaké kočičí plemeno doma budete mít. Pokud si domů pořídíte evropskou kočku, měli byste ji připravit přístup na místa, po kterých může lézt, ale také škrabadla, na kterých si může škrábat drápky. Naopak například britská kočka je o dost klidnější a takovou škodu vám doma nezpůsobí.

Kdo si hraje, nezlobí

Nezapomeňte na dostatek hraček, které kočku zabaví a zároveň unaví. Kočka se nemůže vylítat venku po zahradě a lézt po stromech. Tuto aktivitu si bude nahrazovat doma, proto je nutné připravit škrabadla, různé myšky, míčky, zavěšené korálky, vše s čím si kočka vyhraje. Ideální jsou také pytlíčky se šantou kočičí či kozlíkem lékařským. Tyto byliny kočky milují a působí na ně doslova afrodiziakálně.

Co nesmí chybět?

Zapomenout však nesmíte na základní potřeby, tedy kočičí záchod. Dnes si můžete vybrat z řady druhů, tedy otevřených přihrádek, napůl uzavřených či plně zavřených kočičích toalet. Záleží zda máte prostor například na chodbě na kočičí záchod nebo musí být někde, kde by mohl být zápach z kočičího záchodu nepříjemný. Dále tedy vhodné stelivo, misky na vodu a pití a pomůcky na péči o srst. Tu oceníte, jelikož preventivní vyčesávání kočičího kožíšku snižuje množství chlupů po vašem bytě. Nezapomeňte ani na kočičí pelíšek, ve kterém může kočka spát.

Na cestách

Hodit se vám jistě bude také přepravka na kočku, s kterou můžete snadno cestovat nejen k veterináři, ale také po návštěvách.