Silvestrovský večer je krizovým pro všechna zvířata. Během silvestrovského večera jsou vyděšeni z množství velkého hluku a zvláště citliví jedinci trpí. Psi mají mnohem citlivější sluch než mi a mohou během těchto chvil velmi trpět. Jak jim tedy Silvestra co nejvíce zpříjemnit?

Před Silvestrem

Pokud víte, že se váš pejsek bojí rachejtlí a veškerého hluku, je dobré jej vyvenčit již odpoledne, abyste s ním již večer ven nemuseli. Dobré je najít v bytě místnost, kam se zvuk z venku dostává nejhůře, třeba ložnici, kde můžete i zatáhnou žaluzie. Do té místnosti pejskovi přesuňte pelíšek, aby byl hluku co nejméně vystaven.

Zklidňující opatření

Pomoci mohou i nejrůznější přípravky, které pejska zklidní a on tuto noc prospí. Pokud sáhnete po přípravcích přírodní, potřebují nějaký čas, aby začali účinkovat. Zvolit tedy můžete homeopatika, které jsou volně prodejné, ale je nutné je podávat dlouhodobě. Možností jsou tzv. Bachovy kapky, které jsou výtažkem z rostlin, které se podávají den předem po 4 hodinách. Další možností jsou přírodní veterinární zklidňující preparáty, feromonový obojek, který má zklidňující účinky, feromonový difuzér či zklidňujícíc veterinární léky. Ty se podávají buď ve formě tablet, sirupu, kapslí, gelu či pamlsků. Ty jsou však jen na předpis veterinárního lékaře a je nutné se o jejich podávání poradit. U rizikových případů se mohou podat také sedativa, ale jen v krajních případech.

Chlupatí mazlíčci venku

Nezapomínejte ani na zvířata, která by měla být přes silvestrovský večer venku. Určitě je pro tuto jednu noc vezměte dovnitř. Kočičky i psi by se mohli zaběhnout a zbytečně si ublížit. Pokud víte o nějakém toulavém pejskovi či kočičce, je lepší je odvézt do útulku či jim pro jednu noc nabídnout střechu nad hlavou.