Vánoce se pomalu ale jistě blíží a vy jistě kromě toho, co nadělíte svému partnerovi či partnerce, babičkám, dědečkům, sestrám, dětem, přemýšlíte, čím obdarovat vaše čtyřnohé členy rodiny. Dopřejte jim dárky, na kterých si pochutnají, s kterými si pohrají, které je udrží fit nebo jim zajistí originální překvapení.

Kvalitní pamlsky

Základem dárků jsou většinou pamlsky pro kočky a psy. Kupujte jen ty kvalitní, které zdraví vašich mazlíčků spíše podpoří. Myslete také na započítání kalorií z těchto pamlsků do celkového energetického příjmu zvířete. Aby se kočka či pes také nepřeměnili ve vánoční kouli.

Hlavně zábavu!

Ideálními dárky jsou ty, kterými se pes či kočka zabaví. Kočičce můžete pořídit škrabadlo, dnes prodávají také vyvýšená místa na spaní, myšky plněné šantou či kozlíkem lékařským, různé kuličky či hračky s pírky nebo hračky závěsné. Pro psy jsou ideální hračky na ven, například frisbee, dále létající aerobee, tenisové míčky, házečku, ale i další aportovací možnosti. Pro psy, kteří jsou často doma, jsou fajn kousací hračky, do kterých jim umístíte pamlsky, přičemž pes má za úkol tyto pamlsky vydolovat. Nezapomeňte, že mnozí pejskovi mají také rádi plyšáky a hračky na přetahování.

Péče o srst a další potřeby

Tyto dárky jsou sice pro vaše chlupaté miláčky, ale udělají radost více vám než jim. Jedná se například o kosmetiku pro péči o srst, vyčesávací kartáče či masážní rukavici. Zakoupit můžete pejskům i nový obojek či vodítko. Vhodné je myslet i na přenosnou misku na vodu, která se vám bude hodit především v létě. Darujte vašim čtyřnohým přátelům pod vánoční stromeček malý dárek i vy. Budou nadšení a trochu jim zpestříte ten stres a divení, které zvířata na Vánoce často prožívají.