Kočičí život je jedno velké tajemství. Kočky patří mezi nejbližší přátele člověka a spolu se psy jsou nám nejbližší. Co však víme o kočičím životě? Kočky stále spí nebo se toulají venku. V dnešním článku vám ukážeme zajímavosti z kočičího života, které vás pravděpodobně překvapí. 

Jak to s těmi kočkami je?

Kočky spí opravdu často a rádi. Věděli jste, že kočky prospí až 70% svého života? Takový život by si přál každý z nás.

My lidé si mořskou vodu dopřávat opravdu nemůžeme. Po konzumaci mořské vody dochází k rychlejší dehydrataci těla, přestávají nám fungovat ledviny. Kočky však mořskou vodu klidně pít mohou. Mají totiž uzpůsobené ledviny tak, že mohou filtrovat mořskou vodu.

U koček se předpokládá, že slyší ultrasonické vlny, tedy ultrazvuk. Podle této teorie by se mohly kočky dorozumívat třeba i s delfíny. Není to trochu děsivé?

Toužíte po koupi nejdražší kočky na světě? Potom si pořiďte koťátko plemene Zeus, kterou vyšlechtil britský chovatel koček Esmond Gaye. Toto plemeno je hybridem asijské kočky a krátkosrsté kočky domácí. Takovéto koťátko vás přijde na neskutečných 5 milionů korun.

Ač to může znít neskutečně, dokáže kočka domácí běžet rychlostí až 48 km za hodinu. Když si to tak vezmete je vlastně stejně rychlá jako vaše auto jedoucí v obci.

Když vám přeběhne černá kočka přes cestu, hned přemýšlíte, jestli to bylo zprava doleva nebo obráceně? U nás je černě zbarvená kočka symbolem smůly, podobně je to také v USA. Naopak ve Velké Británii či Austrálii je naopak symbolem štěstí.

Kočky mají devět životů a umí dobře padat z velkých výšek. To ví každý. Věděli jste však, že je známa kočka, která přežila pád ze 46. patra?

Kočičí mazlíčky má u nás v Čechách velké množství osob. Nejvíce oblíbené jsou však kočky v USA, kde jich vlastní mezi 74-96 miliony domácností.

Kočky jsou schopné vydávat více než 100 druhů zvuků. Ve srovnání, u psa se odhaduje pouze 10-15 druhů zvuků.

Kočky nedokážou vnímat sladké chutě.