Nap Pet Sled Dog Denali Husky Dog House Sleep

Zima ještě pořádně neudeřila, ale přesto byste vašemu psovi měli dopřát teplo a komfort. Jaká podestýlka je vhodná do psí boudy během zimy? Máte na výběr z několika možností, se kterými se seznámíme v dnešním článku.

Život v psí boudě

Psi, kteří žijí celoročně venku jsou na chladnější počasí zvyklí, přesto byste jim měli během zimního období dopřát dávku tepla v podobě podestýlky. Základem je samozřejmě bouda, která je prostorná a zateplená. Pozor dávejte také na to, aby do boudy nefoukalo a podlaha boudy byla dostatečně zateplená. Zapomenout nesmíte ani na dostatečnou podestýlku, která chrání od chladu z podlahy.

Využijte staré materiály

Jako podestýlka vám mohou posloužit staré hadry a deky, které se vám doma válí. Skvělé využití najde i stará matrace či koberec. Bohužel tyto materiály do sebe snadno naberou vlhkost, která může psa pěkně studit. Proto je vhodné o tyto materiály neustále pečovat, kontrolovat je, sušit a vyměňovat. Vlhkost může psovi způsobit mnoho problémů.

Sláma a hobliny

Jako podestýlka může posloužit také sláma či hobliny z truhlárny, které sice dobře drží teplo, ale práší a mohou pejskovi vadit. I tato řešení nejsou ideální, protože pes hobliny i slámu rád rozhrabává a vytahuje jen z boudy. Problémy mohou tyto materiály činit také psím očím.

Dřevitá vlna

Zatím asi nejlepším řešením je dřevitá vlna, kterou můžete sehnat v chovatelských potřebách či si ji objednat přes internet, což vás pravděpodobně vyjde levněji. Dřevitá vlna je odpad z hoblování špalíků měkkého dřeva. Neobsahuje žádnou chemii a udržuje teplo, navíc odvádí vlhkost a nepráší. Má také delší životnost než sláma či seno. Dřevitou vlnu si pes může načechrat a zachumlat se do ní. Chrání psa od chladu ze země a izoluje teplo. Psi dřevitou vlnu ani nepožírají, tudíž ji mají v boudě stále dost.