Je váš pes i přes zimu venku v boudě? Skvělou pomocí pro psy žijící v boudě může být vyhřívaná miska na vodu. I když se to na první pohled může zdát jako zbytečnost, v zimních měsících může být pro psy neskutečně přínosnou. Zapomeňte na zamrzající vodu v misce a pořiďte svému psovi vyhřívanou misku na vodu. 

Častá výměna vody

Pes potřebuje pravidelný přísun vody, i když ji přes zimu nespotřebuje tolik jako přes léto, vodu stále potřebuje. Přes zimu je jediným možným způsobem, jak se vyhnout zamrzající vodě častá výměna vody. I když dáváte do misky teplou vodu, voda brzy zamrzne stejně rychle jako voda studená.

Jiná možnost

Možností, jak udržet vodu v misce v kapalném stavu je elektricky vyhřívaná miska. Takovéto misky mívají objem kolem dvou litrů a vydrží udržet vodu kapalnou až do mínus dvaceti. V misce se přitom udržuje teplota vody okolo plus 3-5 stupňů díky termostatu. Pokud okolní teplota překročí pět stupňů nad nulou termostat se automaticky vypíná. A bojíte-li se o bezpečí vašeho psa, napájení misky by mělo být zcela bezpečné. Potřebný je však přívod elektrické energie, a to až ke psí boudě, kde je miska umístěna. Většinou je přívod elektrické energie k misce přidělán tak, aby šel v případě mytí oddělit a miska se tak snadněji čistí.

Pro psy i pro kočky

Pokud bydlíte v baráčku blízko přírody a vaše kočky jsou zvyklé trávit většinu času venku, můžete tuto vyhřívanou misku používat i pro kočky. Proč ne, vždyť i kočky potřebují pít. Kočka se tak kdykoliv může přijít napít k domu, i když vy jste třeba v práci či na nákupu. Neřešte již problémy se zamrzající vodou venku v miskách a pořiďte vašim mazlíčkům ohřívací misku na vodu.