Zima, sníh a chladný vítr trápí nejen vás, ale také vaše psy. Na jaká opatření byste měli myslet, abyste jim toto období co nejvíce zpříjemnili a ochránili je před onemocněním?

Podle plemena

Co se týká zimy a jejího vlivu na psa, vždy záleží na daném plemenu. Někteří psi zvládají zimu s přehledem, například bernský salašnický pes či novofundlandský pes. Mnoho plemen, převážná většina, však zima také trápí.

V psí boudě

Pokud váš pes žije venku v psí boudě, nezapomeňte mu jeho obydlí náležitě zateplit. Do psí boudy nesmí pršet, sněžit ani foukat. Bouda se dá dobře izolovat s pomocí polystyrenu a můžete pejskovi dopřát i starší matraci, popřípadě boudu vystlat slámou a navrch dát deku. Pokud váš pes rád hrabe a škrábe, měli byste polystyren přikrýt také další vrstvou, kterou pes nezničí. Do vstupního otvoru nezapomeňte dát clonu, která zabrání pronikání větru dovnitř boudy.

Krátké procházky

Zimní období dá zabrat především starším a nemocným psům a štěňátkům. Pokud jste do teď se svým pejskem vyráželi spíše na dlouhé procházky dvakrát denně, zkuste je vyměnit za kratší procházky třikrát denně, a to ráno, odpoledne a večer. Jedná se především o období mrazivých dnů, kdy je venku opravdu nevlídno.

Oblečky

Aktivní pejsky, kteří milují sníh, byste měli vybavit psími oblečky. Ty se hodí pro menší plemena, kterým chrání především spodní část. I pro větší krátkosrstá plemena jsou však psí oblečky vhodné. Zvolit můžete například vestičku či celý obleček. Vhodnější jsou však oblečky nepromokavé.

Psí tlapky

Jakmile začne období mrazů a silničáři se pustí do posypu cest technickou solí, nezapomeňte ani na psí tlapky. Ty je nutné po procházce vždy umýt, aby si ji z nich pejsek po procházce neolízal a nebylo mu zbytečně zle. Pečovat můžete o psí tlapky vazelínou či voskovým krémem.