I čtyřnohým členům domácnosti chceme dopřát překvapení pod vánočním stromečkem. Jakými dárky je můžete potěšit a zpestřit jim vánoční období?

Hračky

Jelikož jsou kočky i psy často sami doma, jsou pro ně ideální hračky, se kterými si v době vaší nepřítomnosti, ale později také přítomnosti, mohou vyhrát. Existují různé dráhy pro kočky s míčky, chrastítka, závěsná peříčka apod. Pro psy jsou to hračky, které lze naplnit pamlsky, pískací hračky, ale také přetahovadla, plyšáci atd.

Pro aktivní psy

Pokud jste majitelem aktivní psa, jistě ho potěšíte i různými sportovními doplňky. Jednat se může o míčky, házečku, frisbee či aerobie. Aerobie navíc poslouží vám i pejskovi. Jedná se o plastový kruh, který má velký rozsah doletu. Házet si s ním můžete se svými přáteli, ale především váš pes si ho opravdu zamiluje.

Kvalitní pamlsky

Každého pejska i kočičku jistě potěší něco dobrého na zub. Důležité však je, aby se jednalo nejen o produkt chutný, ale také zdravý. Vybírejte proto kvalitní psí a kočičí pamlsky a dopřávejte je zvířátkům postupně, aby přes vánoční svátky zbytečně nepřibrali na váze. Ideální je například sušené maso, které je čistým produktem bez zbytečných doplňků, tedy zpravidla, ale vždy je nutné číst složení daných výrobků.

Šanta

Pokud hledáte pro kočičku dárek, který si doslova zamiluje, pořiďte ji buď hračku plněnou sušenou bylinou šantou kočičí nebo kozlíkem. Pořídit však můžete kočičce i celou živou bylinu. Kočky tyto bylinu milují. Vyvolává v nich příjemné stavy, které trvají jen několik minut.

Pelíšek

Chlupaté členy rodiny jistě potěší měkký pelíšek. Kočkám můžete vybírat klidně menší varianty, pejskům spíše pelíšky, které jsou z odolného materiálu a mají pratelný povlak.

Péče o srst

Péče o srst je přínosná pro vašeho mazlíčka i pro vás. Pravidelné vyčesávání totiž snižuje množství chlupů v domácnosti. Pořiďte pejskovi či kočičce kartáč na chlupy či masážní rukavici.