Přišla vám právě zásilka a v něm tolik očekávaná krabička, která sice vypadá nenápadně, ale umí toho opravdu mnoho. Ovšem musíte s ní umět zacházet a také jí musíte vybrat to správné místo. To není vždycky tak jednoduché, protože stačí špatné umístění a krabička v nestřežené chvíli může spadnout, sklouznout nebo se přes ni může dostat prach, listí a další věci a problémy se snímáním jsou na světě. Kromě toho pro použití před zloději je nutno ji schovat důkladně, jinak jsou její účinky k ničemu. Jak tedy správně umístit tuto krabičku, aby odvedla dobře svou práci?

Pro sledování zvěře

Pořídili jste fotopast pro sledování zvířat v lese, poblíž krmelců či v okolí vašeho domu? Pak potřebujete tuto oblast zajistit a vědět, co a jak. Najděte místo, které potřebujete sledovat, přístroje zachytí zhruba 4 – 8 metrů, podle toho, jaký mají dosah. V tomto okruhu najděte místo, kam krabičku umístit. Co se týče nejlepšího místa, obvykle to bývá strom. Přístroj je velmi dobře ukryt, ne všichni na něj během chůze narazí a je v něm dobrá viditelnost. Krabičku neumísťujte v úrovni očí, protože často ji lidé objeví a může být nenechavci zcizena. Zamaskujte ji tak, aby nebyla vůbec vidět, což jí poskytne anonymitu.

Pro ochranu majetku

Fotopasti, které si pořídíte pro ochranu svého majetku, musíte zamaskovat trochu lépe. V lese je to jednodušší. Určitě nestačí, když ji položíte ke dveřím a stejně tak nezaznamená pohyb, když bude za sklem. I tato krabička by měla být nad úrovní výšky očí, tedy nad dva metry. K maskování můžete použít například větvičky, které naaranžujete tak, aby přístroj nebyl vůbec vidět. Je dobré se projít okolo domu nebo chaty, podle toho, kde chcete krabičku umístit a to za denního světla i během noci a zjistíte, že fotí dobře a odhalí případného zloděje.