Každý pejskař se čas od času potýká s výběrem obojku pro svého psa. Byl by opravdu zázrak, kdyby obojek pro psa vydržel od štěněte až do jeho stáří. I z toho důvodu je dobré psí obojek pečlivě zvážit i s veškerými jeho parametry. Psa by totiž neměl nikde škrtit, ale zároveň by neměl být příliš volný. Není to však jediné kritérium, kterým se řídit, je jich mnohem více, např. šířka, materiál a účel.

Víceúčelové psí obojky

Ne všechny obojky jsou vyráběné se stejným záměrem, i když většina z nás zřejmě shání obojek pro lepší ovládání a kontrolu psa. Na zahradě pes sice může běhat bez obojku a vodítka, ale na procházku už je to riziko. A co teprve klíšťata a blechy? Těch je v přírodě více, než dost! Tam je zase potřeba uvažovat o obojku proti parazitům. Kdo chce psa současně s výchovou také cvičit, nabízí se mu k tomu celá řada výcvikových obojků.

Jaký máte vkus?

Psa obojek nijak nelimituje, je pro něj a páníčka i módní záležitostí. Je tedy na vás, kolik takových obojků budete vlastnit. Někdo upřednostní jeden, pořádně pevný a dlouho životný, jiný zase podlehne nejnovějším módním trendům – koupí jich více a raději levnějších. Takovými příklady jsou třeba kožené obojky, kde skutečně stačí jeden na poměrně dlouhou dobu (oproti těm textilním z nylonu). Záleží ovšem na velikosti psa, temperamentu plemene, zda pes hodně táhne, atp.

Kožené obojky pro psy jsou stále trendem číslo jedna, jak z hlediska funkčnosti, tak atraktivity. Proč nespojit příjemné s užitečným? Jsou elegantní a jednoduše podtrhnou vzhled vašeho psa. V našem e-shopu si z nich vyberete přesně ten, který padne do oka nejen vám, ale zároveň rozveselí psa. Dbáme na kvalitu s důrazem na stylový design. Obojky se dají nastavit a v neposlední řadě si lze určit barvu kůže a nití, zda chcete hroty, ostny nebo klidně obojek se jménem.