Patříte-li do rodiny pejskařů, měli byste v zájmu bezpečnosti svého mazlíčka pořídit svítící obojek. Na podzim a v zimě se večer brzy stmívá a při venčení pejska mají svítící obojky řadu výhod. Pokud jej pustíte na volno třeba v parku, budete mít neustále přehled o jeho pohybu. V hustém městském provozu a hlavně na přechodech pro pěší budou vašeho „blikajícího“ psa řidiči vidět již zdálky.

Užitečné jsou svítící obojky i pro majitele rodinných domů. Když pustí svého psa večer, aby se proběhl po zahradě, nemusí jej hledat baterkou, jelikož jej budou stále vidět, i kdyby se potuloval v nejtmavším koutu zahrady.

Nabídka svítících obojků

Svítící obojky jsou zájemcům k dispozici v nejrůznějších velikostech. Každému plemenu a velikosti psa lze proto pořídit odpovídající rozměr svítícího obojku, ať už máte malého, středního či velkého psa. Vybrat si můžete z rozměrů S – 22 až 40 cm, M – 32 až 50 cm a L – 42 až 60 cm, které jsou pochopitelně nastavitelné podle tloušťky krku daného psa. Uvedené údaje jsou měřeny i s přezkou. Světelnou signalizaci si můžete nastavit podle přání na stálé svícení, blikání a rychlé blikání. Svítící barvy jsou buď žlutá, oranžová, červená, růžová, modrá či zelená.

Popis svítících obojků

Materiál, ze kterého jsou svítící obojky vyrobeny, je zdravotně nezávadný. Tvoří je nylonový řemínek, fluorescenční popruh, uvnitř je velice jasná LED dioda a optické vlákno, které rozvádí světlo po celé délce řemínku. Nemusíte se obávat, že by světlo pejskovi vadilo, jelikož obojek i vydávané světlo je mimo jeho zorného pole. Světlo určitě psa neoslní, ani mu neztíží orientaci, jako je to v případě svítilen se silným ostrým světlem. Na výběr jsou led svítící obojky klasické nebo nabíjecí. Klasické jsou napájeny vyměnitelnou knoflíkovou baterií, která vydrží při běžném provozu až tři měsíce, a která je součástí balení.

Praktičnost i zábava

Vedle toho, že večer či brzo ráno máte při venčení svého psa neustále pod kontrolou, je důležité, že jej uvidí zejména řidiči. Nejen pro chodce, ale obzvláště pro pejskaře totiž platí pravidlo, že je dobré dobře vidět, ale zároveň být také dobře viděn. V neposlední řadě přinášejí svítící obojky zábavu celé rodině, neboť vidět „svítícího“ psa běhat kolem domu po zahradě je veselým zážitkem.