I když si to málokterý majitel pejska uvědomuje, i psi mohou trpět nemocí. V současné době na psy číhá virus nebo bakterie na každém rohu, proto svého mazlíčka denně kontrolujte, jestli se třeba na jeho srsti nevyskytly příznaky nemoci. Pokud je něco špatně s kůží nebo srstí, pejsek trpí vnitřním problémem – to je všeobecně známé.

Pokud se přece jen ukáže, že pejsek trpí vážným onemocněním, urychleně jděte k veterináři a následně pejskovi dopřejte klidový režim a usnadněte mu život. Ale jak?

Pokud chcete svému psímu mazlíčkovi ulehčit život v době nachlazení nebo nemoci, doporučujeme investovat do několika věcí.

• Psí pelíšek

Pejsek v době nemoci nemá chuť sdílet se svými pány jednu postel nebo pohovku. Raději má své vlastní soukromí, proto mu dopřejte kvalitní, pohodlný a na pohled sympatický pelíšek, v němž bude chtít trávit své nemocné dny. Pelíšek by měl být dostatečně velký, pejsek by se v něm neměl cítit stísněně, ale naopak velmi příjemně.

Pelech vždy vybírejte dle plemena psa. Některé pelíšky jsou vhodnější pro velká plemena, jiná jsou určeny speciálně malým psím plemenům. Pro velká plemena jsou vhodnější oválné nebo kulaté pelíšky, případně matrace, malí pejskové ocení boudy nebo psí kapsy.

• Schody pro psy

Schody jsou pro psy velkým pomocníkem nejen v době nemoci. Schody mohou být různě vysoké, jsou vyráběny proto, aby se pejsek snáze dostal na pohovku nebo postel. Majitelé schody pořizují svým psím mazlíčkům často v době nemoci, aby se pejsci zbytečně nenamáhali skákáním. Celou škálu velikostí i barev schodů pro psy najdete zde: https://www.iridog.cz/schudky

• Kostičky

Pejskovi uděláte největší radost krásnou hračkou. V e-shopu iridog.cz lze zakoupit stylové kostičky se jménem pejska, které si psí mazlíček ihned zamiluje. Psí kostičky je možné mít v mnohých barvách a v mnohých barevných kombinacích. Jméno je samozřejmě dle vaší volby. Jméno pejska může být umístěno formou výšivky na kterýkoliv produkt.