Při pořízení štěňátka si snad každý majitel řekne, že ho nenechá spát za žádnou cenu v posteli. Roztomilé kňučící štěňátko vám však nedá na vybranou a i vy časem podlehnete jeho smutným očím. Jak je to se spaním se psem v posteli. Má to nějaké výhody či nevýhody?

Chlupaté doupě

Pokud necháte psa spát s vámi v posteli, musíte počítat s tím, že se z vašeho pelechu stane také pelech psí. Všude v posteli budou chlupy a vy je budete muset uklízet. Další nevýhodou může být prostor, který pes zabírá. Pokud s vámi bude spát malý jack russel je to jiné, než když s vámi v posteli spí německý ovčák. 

Znak nadřazenosti

Pokud víte, že s vámi pes spí, protože to miluje a líbí se mu válet se v peřinách, je jen na vás, zda ho zde necháte. Pro psa však může být bytí ve vaší posteli určitým ukazatelem nadřazenosti a pes může mít pocit, že je s vámi na stejné výši. Na to pozor! U psa však tuto skutečnost snadno poznáte. Poté byste mu spaní v posteli určitě dovolovat neměli.

Jedinečný přítel

Jak je známo, psa bereme jako přítele a součást rodiny. Spaní se psem přináší i své výhody. Nejenže vás skvěle zahřeje, zvláště v zimním období, ale poskytuje vám také pocit bezpečí. Na některé osoby působí jako mírné antidepresivum. Zvláště osoby, které žijí sami určitě ocení psí společnost i přes osamělé noci. Pes je zahřeje a zbaví je pocitu samoty.

Rozhodnutí

Na každém z vás je rozhodnutí, zda necháte psa spát ve své posteli, či ne. Zvažte však toto rozhodnutí hned na začátku pořízení psa, abyste psa nemátli odlišnými povely. V rodině se také domluvte na tom, zda psa necháte v posteli, či ne. Všichni by měli v tomto rozhodnutí za jedno.