Hledáte inspiraci týkající se rostlin do vašeho akvária? V dnešním článku se podíváme na to, jaké nenáročné rostliny jsou vhodné pro začínající akvaristy. Důležité je, aby rostliny dosahovaly jen určité délky a stačilo jim střední osvětlení, které bývá používáno v malých akváriích. Rostliny zmíněné v dnešním článku se hodí do akvárií o objemu kolem 20 litrů.

Marsilka srstnatá

Tato krásně zelená rostlina se zajímavými listy je vhodná do popředí nádrže a spíše do jemného dna. Výhodou u ní je, že není náročná na světelné podmínky a roste mnohem pomaleji než jiné kapradiny.

Malokvětka drobnokvětá

Tato vodní rostlinka snese i méně světla, ale čím více ho bude, tím lépe. Nemá tak hezké zbarvení jako jiné rostliny, ale celkem rychle roste k hladině. Vhodné je pravidelné zastřihování, aby se vám příliš nerozrostla. Usadit můžete malokvětku doprostřed nádrže s jemným dnem, v hrubém se jí vůbec nedaří.

Hnědovka křídlatá

Pokud hledáte rostlinku do středu či do pozadí akvária, zkuste hnědovku křídlatou v její úzkolisté formě. Tento typ hnědovky totiž dorůstá menší velikosti a stačí ji jen nízká intenzita osvětlení. Hnědovka vypadá v akváriu opravdu krásně. Pozor však! Nesázejte ji na dno akvária, jelikož by ji uhnily kořeny. Hnědovka se navazuje na dekoraci akvária. Použít k navazování můžete tmavě zbarvenou niť.

Jávský mech

Do akvária, ve kterém žijí malé krevetky, doporučujeme umístit jávský mech, za kterým se mohou malé krevetky schovat před rybami a zároveň na rostlině najdou potravu. Jávský mech můžete navázat na kořen a co se týče světla není vůbec náročný. Postačí mu denní světlo.

Trhutka plovoucí

Pokud hledáte plovoucí druh rostliny, je vhodná trhutka, která není příliš náročná na světlo. Hlídat musíte jen to, aby se vám v akváriu nerozrostla po vodní hladině natolik, aby vytvářela stín pro další rostliny. Podobně jako předchozí rostlinky ji můžete navázat na dekoraci.