Během horkých letních dnů si chceme ochlazení užívat nejen my, ale myslet bychom měli i na naše čtyřnohé členy rodiny. Na co však při letní koupačce myslet a co sbalit sebou? Pár pravidel a opatřeních vám může letní koupání se psem náležitě usnadnit.

Lokalita

Důležitý je především výběr lokality. Vybírejte proto místo, na kterém se bude moci vykoupat i váš pes. Veřejné koupaliště to asi nebude, ale můžete vyrazit za přírodním koupáním do rybníku, lomu či do řeky. Důležité je také myslet na přístup do vody. Lepší je, když je pomalý, aby mohl pes do vody v klidu vejít i vyjít. Myslete také na další návštěvníky daného místa a vybírejte místa, kam nechodí tolik lidí. Nutností je pro psa také stín a voda, která je čistá. Voda plná sinic není zdravá pro nás, ani pro našeho psa.

Bezpečí

Na psa také pravidelně dohlížejte, aby byl v bezpečí. Ve vodě se může zamotat do starého vlasce, může ho vzít také proud, náhodu není třeba pokoušet a je nutné mít psa stále pod dozorem. To platí i v případě, že jsou okolo vody další lidé a psi. Někteří psi ve vodě plavou k ostatním a mohou je nedopatřením poškrábat. Ideální je proto plavat s vaším psem a dohlížet na něj.

Co sebou?

Sebou k vodě nezapomeňte určitě obojek a vodítko pro případ, že by si váš pes neporozuměl s jiným čtyřnohým návštěvníkem. Sbalit můžete vašemu pejskovi plovací hračky, které ho náležitě zabaví. Nezapomeňte však ani na cestovní misku na vodu, pokud objíždíte i jiné výlety a pytlíky na exkrementy. Sbalit sebou můžete pejskovi také pamlsky, kterými oceníte jeho poslušné chování.