Při výběru vhodného psího plemene do vaší rodiny musíte brát v úvahu nejen to, jak plemeno vypadá, ale především jeho fyzické vlastnosti, charakterové rysy a vaše možnosti, ať už finanční, časové či prostorové. Jaká plemena jsou však více vhodná do bytu?

Vhodná plemena do bytu

Některá psí plemena se však do bytu hodí více než jiná. Dáno to je především jejich fyzickými vlastnostmi, tedy vzrůstem, ale i charakterovými vlastnostmi, například tím, že je dané plemeno klidnější. Pokud však patříte mezi aktivní majitele, kteří budou psovi věnovat dostatek času, můžete si pořídit i plemeno aktivnější. Je však nasnadě brát v potaz, že bude vyžadovat více času věnované procházkám a hrám.

Yorkshirský teriér

Toto plemeno patří mezi plemena malá, díky tomu se hodí i do malých bytů. Yorkshirský teriér je však plemenem energickým a hravým, dopřejte mu proto dostatek svého času.

Maltézský psík

Maltézáček je ideální volbou do bytu, a to nejen svou velikostí, ale i klidnou povahou a mírumilovností. Jeho chlupy jsou velmi jemné, také dlouhé, ale není nijak náročný na údržbu. I s jinými psími plemeny se snáší poměrně dobře.

Bostonský teriér

Plemeno, které miluje svého pána a je mu vždy oddáno. Tento pejsek se velmi dobře trénuje. Toto plemeno chce být vždy tam, kde je jeho pán, proto je pro něj byt ideálním útočištěm.

Francouzský bulldog

Podobně jako bostonský teriér i francouzský buldoček je dnes velmi oblíbeným plemenem. Francouzský buldoček miluje svůj klid a pohodlné místo na gauči. Toto plemeno také miluje děti.

Kavalír King Charles španěl

Toto plemeno je nesmírně přátelské a velikostí ideální do bytu. Kavalír King Charles je poměrně tichým plemenem, které se dobře přizpůsobuje novému prostředí. Zamilujete si jej i pro jeho jedinečný vzhled a pohled.