Vlastníte kočku nebo pejska? Dbáte na jeho vyváženou stravu? Kontrolujete složení krmiva pro zvířata na obalu? Mnoho lidí, kteří vlastní psa nebo kočku žije v mnoha omylech, které se týkají stravy. Svědčí o tom i fakt, že se více prodávají krmiva, která jsou hojně propagována televizními spoty, než krmiva, kde výrobci investují více do kvality než do reklamy. Jak poznat kvalitní krmivo pro zvířata, není tak těžké.

Sestupné složení

Hodně „páníčků“ věří, že v granulích není skutečné maso, ale různé náhražky. Psí i kočičí granule se vyrábí z masové moučky, což je zcela v pořádku. Moučka má vyšší nutriční hodnotu a zvířatům se dobře tráví.

Často je však masová moučka nahrazována různými obilovinami – kukuřicí, pšenicí, sójou, které zvířata dráždí a způsobují různé alergické reakce. Sliny zvířat neobsahují enzymy, které jsou potřeba k rozložení obilovin. To je také často důvodem pro majitele zvířat, proč koupit hypoalrgenní krmivo pro psy nebo kočky.

Drtivá většina výrobců uvádí složení sestupně. Jaká složka se objevuje jako první v seznamu použitých surovin u vašich granulí? Pokud jsou to obiloviny, pravděpodobně se jedná o nekvalitní krmivo, které vašemu mazlíčkovi neprospívá. Sestupné složení však není pravidlem.

Granule obměňovat nemusíte

Spousta chovatelů žije v domnění, že musí druh granulí obměňovat, protože v přírodě by pes nebo kočka přece také nejedli stále to samé. To je však omyl. Kvalitní krmivo pro kočky a psy není potřeba obměňovat. Jeho krátké střevo na potravu „zvykne“ – přizpůsobí bakteriální mikroflóru a množství trávicích šťáv – a vstřebá všechny živiny.

Průjmy, špatná srst, málo energie jsou jen některými příznaky, které značí špatné stravování zvířete.

Kam pro kvalitní krmivo?

Pokud si nejste jisti, kde kvalitní krmivo pro svá zvířata sehnat, vsaďte na jistotu a mrkněte na web husse.com, kde objevíte pouze vysokojakostní granule a mnoho dalších pochoutek pro vaše mazlíčky.