Ano, i majitelé psů mohou přispět k ochraně životního prostředí a vybírat prostředky, které jsou k naší planetě ohleduplnější. Jak tedy pejskaři mohou přispět k ochraně životního prostředí?

Přírodní materiály

Ideální je, pokud pejskovi pořídíte hračky z recyklovaných materiálů či materiálů přírodních. Ty svou výrobou nezatěžují tolik životní prostředí. Ideální je kupovat také přírodní prostředky, které vašeho ochrání před klíšťaty a blechami. Volba přírodních prostředků není ideální „jen“ pro životní prostředí, ale i pro samotného psa.

Psí krmivo

Svou roli hraje i volba psího krmiva. Přednost můžete dávat krmivům, která jsou balena v recyklovaných obalech a krmivům, která jsou organická. Na trhu dnes narazíte na pestrý výběr přírodních a organických krmiv. Psa můžete krmit také doma připravovanou stravou, třeba i tzv. barfováním, tedy syrovým masem. Důležité je však vybírat takové krmivo, které bude pro vašeho psa ideální, popřípadě se poradit s veterinářem, co by bylo pro vašeho psa opravdu vhodné.

Zajímejte se o výrobky a firmy

Kromě toho, že budete pejskovi pořizovat hračky z recyklovaných materiálů, organické krmivo či přírodní antiparazitární prostředky, se můžete začít zajímat i o filozofii firem, od kterých výrobky pořizujete, a to se netýká jen výrobků pro psy. Některé firmy totiž smýšlejí ekologicky více než jiné, např. preferují dopravu na elektropohon, vyrábí své produkty úsporně, snaží se eliminovat zbytky, které vznikají při výrobě apod.

Obdarujte psí útulky

Problémem je nejen to, že nakupujeme množství věcí, které zahlcují přírodní prostředí svou výrobou, velkým problémem jsou také vzniklé odpady. Snažte se proto nekupovat zbytečně moc hraček a věcí a to, co nepotřebujete, nevyhazujte, ale věnujte třeba psímu útulku. Právě v psích útulcích ocení starší deky, vodítka nebo třeba hračky. Věnovat můžete i krmivo po pejskovi. Ekologická změna se totiž týká celkového smýšlení o našem životě, do kterého zapadá i náš pes.