SONY DSC

Hledáte inspiraci pro sportovní vyžití s vaším čtyřnohým přítelem během zimního období? Vyzkoušejte zimní sporty, které kombinují zlepšení vaší i psí kondice, práci na vztahu pes a páníček a skvělou zábavu. Povíme vám, jaké sporty můžete se svým psem vykonávat. 

Co je skijöring?

Příznivci běhu na lyžích si v tomto sportu přijdou na své. Základem tohoto sportu je samozřejmě dokonalá spolupráce mezi psem a jeho páníčkem. Pes, i více psů, je uvázán do speciálního postroje, který je propojen s pomocí lana k obleku, který má na sobě psovod. Připravena je trať, kterou musí společně zvládnout, psovod na běžkách. Skvělé je, že můžete tento sport vykonávat s různými psími plemeny. Jde o to, aby měl pes z tohoto sportu radost a byl aktivní. V tomto sportu je však potřebná fyzická zdatnost psovoda i jeho psa. Základ tkví také v poslušnosti a synchronizaci, kterou spolu musí secvičit.

Klasika v podobě mushing

Sport, který vyžaduje psí spřežení a velké nasazení. Pravdou je, že to není sport rekreační, ale sport, který se stává naplněním života. I vy mu však můžete propadnout, pokud milujete zimu, psy, adrenalin a pobyt v přírodě. Pro tento sport jsou ideální severská plemena, ale můžete ho zkusit i s plemeny jinými. Základem je psí postroj a saně. Psa či psy můžete vycvičit a brát tento sport jako rekreační záležitost, která psa baví. Zpravidla je však mushing celoživotní záležitostí.

Sněhové aportování

I když se tak úplně nejedná o sport, i během zimy budou vaši aktivní psi šťastní za aportování. Jakou pomůcku však vybrat, aby ji pes ve sněhu našel? Vyzkoušejte aerobie, které tvarem připomíná frisbee s otvorem. Je také lehčí a doletí dále. Je barevné a na sněhu je dobře vidět, pokud do sněhu zapadne, zanechává za sebou viditelnou stopu. Sportujte aktivně se svým psím přítelem i během zimy, prospěje to vám i jemu.