Máte domácího mazlíčka, ať už je to pes či kočka, a přemýšlíte, jak mu umožnit průchod do domu a na zahradu? A co třeba dvířka pro psy? Umožní vašim mazlíčkům volný průchod do domu i na zahradu, aniž byste museli neustále otevírat a zavírat dveře a především v zimním období tak zabráníte úniku tepla. Dvířka mohou vést nejen na zahradu, ale i na terasu, balkon či do garáže.

Výběr vhodných dvířek

V nabídce e-shopu caskrmeni.cz naleznete celou řadu různých druhů. Než však nějaká dvířka objednáte, je potřeba uvědomit si několik důležitých věcí. Především je to velikost psa. Jiný rozměr mají dvířka pro malé psy a jiný zase dvířka pro velké psy. Velmi důležité hledisko je i výběr materiálu. Dvířka se nejčastěji vyrábějí z plastu nebo hliníku. Můžete je instalovat nejen do dveří plastových nebo dřevěných, ale dokonce i přímo do zdi.

Bezpečnostní prvky dvířek

Pokud chcete zabránit vstupu nechtěným návštěvníkům, můžete si pořídit dvířka bezpečnostní. Současné technologie nabízejí několik různých řešení.

Nejčastěji se využívají dvířka, která mají zabudovanou čtečku mikročipů. Fungují však pouze v případě, že má váš čtyřnohý spolubydlící implantát v podobě mikročipu či přívěsek s mikročipem na obojku. Díky mikročipu se dvířka otevřou pouze jeho majiteli. Dvířka pohání baterie.

Další možností jsou dvířka s manuálním ovládáním, Tady můžete nastavit několik různých režimů – vstup, výstup, volný průchod nebo zcela uzavřeno. Nezabráníte však nechtěným návštěvníkům ke vstupu do vašeho domu. Dvířka disponují magnetem, který zajistí, že se klapka uzavře.

Umístění dvířek

Pokud se rozhodnete pro instalaci jakéhokoli druhu dvířek, ideálním místem jsou vchodové dveře. Než je umístíte, mějte na paměti, že pes jimi nejprve prostrčí hlavu, pak přední tlapky a trup a naposledy tlapky zadní. Spodní hranu dvířek tedy musíte umístit do výšky hrudníku vašeho psa, ne na zem.

Každý pejsek potřebuje mít své místo a to například v podobě pelíšku, deky či podložky. Širokou nabídku různých druhů naleznete také na našich webových stránkách.