Britská krátkosrstá kočka je pro mnohé majitele stále velmi oblíbenou a i v České republice jich najdeme opravdu mnoho. Britka je totiž ideální kočkou do bytu k majitelům, kteří netouží po temperamentní kočce s klasickou kočičí povahou. Britky jsou klidné aristokratky a pro pohlazení si přijdou jen ve chvílích, kdy ony samy chtějí.

Jaká je jejich povaha?

S povahou je to samozřejmě u každé kočičky dost individuální a jejich povaha se vyvíjí s věkem. Koťátka britské kočky bývají hravá jako koťata koček ostatních. Na prahu dospělosti však přichází zlenivění, zakulacují se a objevuje se jejich pravá nátura. Starší britky umí být i pěkně nevrlé, špatně snáší změny a touží spíše po klidu a zaběhlém režimu. Nejde o příliš aktivní plemeno, které by za vámi stále chodilo. Britky si přijdou pro pohlazení ve chvíli, kdy ony samy chtějí a člověka klidně půl dne ignorují.

Pro vytížené majitele

Jezdíte celkem často i na celý den pryč nebo celý víkend? Britská kočka je velmi nezávislou a samostatnou, pokud ji připravíte dostatek jídla, tekutin a zábavy, vydrží i celý víkend sama doma. Britky velmi dobře samotu snášejí. Pokud byste si chtěli pořídit dvě kočky tohoto plemene, vyjdou spolu určitě dobře, ale britka nutně jiného parťáka nepotřebuje. Vhodná je i do rodiny s dětmi, jelikož si kočka sama nastaví hranice. Britky nejsou agresivní, ale ve chvíli, kdy se jim něco nelíbí, odchází či se někam schovají, aby měly svůj vytoužený klid.

Barva srsti

Pravděpodobně nejčastěji se můžete setkat s modrým zbarvením srsti, ale vybrat si ji můžete i v barvách jiných, například ve stříbrné, lila, čokoládové či skořicové. To, že má kočka modré zbarvení neznamená, že je to britka. Britskou kočku poznáte spíše podle očí, které by měly být oranžové či měděné, ale určitě ne žluté.