Pokud již nastal ten čas, kdy jste e rozhodli se se svým plechovým miláčkem rozloučit a pořídit nové, měli byste určitě pořádně přemýšlet, jak prodat auto efektivně a hlavně neprodělat! Nikdy se s prodejem nevyplatí spěchat a dostát všech svých povinností s prodejem auta spojených.

Jaké jsou tedy možnosti, kde prodat auto?

Inzerát

Je možno najít bezpočet inzertních webů s automobily. Bývají docela jednoduché, a tak není problém zde vaše auto vystavit. Nezapomeňte přidat dostatečné množství fotek i těch nejmenších detailů.

Prodej v rámci rodiny či kamarádů

Samozřejmě nejrychlejší, a nejlepší forma prodeje vašeho milovaného auta. Nicméně, ve výčtu „nej“ je ale také i ten nejrizikovější. Pokud se na autě objeví nějaká vada, často jde kamarádství stranou. Takže nikdy nezapomínejte na rčení, které je v tomto případě opravdu důležité – pořádek dělá přátele!

Komisní prodej

Pokud inzerát nezabral a z vašeho okolí nikdo o auto zájem nemá, je třeba zvážit prodej do autobazaru – takzvaný komisní prodej. V tomto případě musíte počkat, až autobazar váš vůz prodá a následně vyinkasujete finance. Spousta autobazarů totiž nemá tolik dostupných financí, aby váš vůz ihned odkoupila. Je třeba si dávat pozor na autobazary, které vznikly nedávno, či takové, které mají podezřelé internetové stránky. Projděte si také interiér a podívejte se pořádně na nabízená auta – jsou špinavá a je všude prach? Rychle ruce prč!

Výkup do autobazaru za hotové

Prakticky nejjednodušší a nejrychlejší způsob prodeje vašeho auta. Prostě přijedete, vezmete peníze a odjedete po vlastní ose. Ale vždy musíte myslet na to, že je něco za něco. Samozřejmě že vám autobazar nenabídne takovou cenu, za kterou bude auto následně prodávat, to je logické. Občas se také stane, že vůz je v tak špatném technickém stavu, že se autobazaru už ani nevyplatí jej odkoupit. Proto dejte raději své auto „do pořádku“ před tím, než jej navštívíte.