Velmi známé plemeno psů z kategorie slídičů, původně ze Spojených států amerických. Původně byl loveckým psem.

Psi měří v kohoutku 38 cm a feny 35,5 cm. Srst na hlavě je krátká a jemná, srst na těle je středně dlouhá. Uši, hrudník, břicho a končetiny jsou osrstěné, srst je tam hedvábná a má hladkou strukturu. Je tzv. obchodní značkou kokršpaněla, tedy toho amerického. Vyskytuje se v různých barvách, například černá, jelení červen‘, béžová blond, black and tan nebo strakatá.

Péče o srst amerického kokršpaněla je velmi důležitá. Budete tohoto psa muset každý den česat a kartáčovat. Také ho musíte brát jednou za čtyři týdny do trimovacího salónu. Kontrolujte také uši a zastřihávejte přebytečné chlupy mezi polštářky na tlapkách a pod ušima.

Je milý, inteligentní, poslušný, veselý, hravý a mírný. Málokdy jsou s tímto psem problémy ve výchově. Vychovávejte ho mírně. Americký kokršpaněl je citlivý na hlas a jeho tón a taktéž na náladu, která je doma. Tohle plemeno je velmi společenské a vychází dobře s ostatními psy a zvířaty, i s kočkami. Tito psi si toho hodně nechají líbit, ale pozor, i oni mají svoji míru trpělivosti, a proto nenechte děti, aby jim ubližovali při hře.

Americký kokršpaněl si strašně rád hraje a dovádí. Musí to být ale hra taková, která není nikterak divoká, ale přesto zábavná. Nehodí se moc do bytu, raději do domku se zahradou, to milují všichni psi. Velmi málokdy se používají tito pejsci k lovu.

Většina z tohoto plemena miluje plavání a aportování. Kterýkoliv kokršpaněl, a to nejenom ten americký, má docela dost veliký sklon k tloustnutí, tak si dávejte pozor. Kupujte si pejska nebo štěně jen od známého a spolehlivého chovatele nebo chovatelů.

Sdílejte
Předchozí článekCanisterapie
Další článekPoučení od kočky