Pravdou je, že hlavní příčinou zápachu z psí tlamy je především špatná zubní hygiena. Důležité je proto dbát na preventivní péči o dutinu ústní vašeho psa, ale pomoci může i pár rychlých triků. Jak si se zapáchajícím dechem vašeho psa poradit? A co je další příčinou?

Důvody

Zapáchající dech vašeho psa nemusí poukazovat jen nedostatečnou péči o psí chrup, ale také na to, co pes snědl či na onemocnění trávicího traktu.Tyto faktory bychom měli odlišovat a hledat vhodné řešení.

Péče o chrup

Zpravidla se však zápach z úst pojí s nedostatečnou péčí o chrup vašeho psa. I u psů se tvoří na zubech plak, který vede ke vzniku zubního kazu či onemocnění dásní. Důležité je proto psa před vznikem zubního plaku chránit preventivně, aby nedocházelo k dalším potížím. Dobrou volbou je pravidelné čištění psího chrupu s pomocí speciální psí pasty a kartáčku. Dnes na trhu existuje řada speciálních psích kartáčků, kterými můžete psovi zuby pravidelně čistit. Nezapomeňte mu také chrup pravidelně kontrolovat.

Vhodná strava

Dobré je také dbát na vhodnou psí stravu a dopřávat pejskovi spíše granule více, než stravu v podobně konzervy. „Maso“ z konzervy totiž lépe ulpívá psům na zubech a dásních. Granule jsou v tomto směru praktičtější a méně invazivní.

Psí ústní voda či gel?

I svému psovi můžete zakoupit speciální ústní vodu, která se nakape do misky s vodou. Jednat by se však mělo spíše o přírodní výrobky, pro pejska nezávadné, které osvěží jeho dech, ale budou působit také pozitivně na jeho trávicí trakt. Zakoupit můžete taktéž gel, který se přidává do psího jídla. Je však nutné pečlivě pročíst složení těchto výrobků. Zvolit však můžete také různé pamlsky, které pomohou pejskovi od zubního plaku.

Kokosový olej

K čištění psích zubů lze také použít kokosový olej, který působí antibakteriálně a podporuje také správné trávení.