Jste nadšenými turisty a často cestujete se svým psem? Během letních měsíců byste měli myslet na dostatečnou hydrataci vašeho organismu, ale také organismu vašeho psa. Tu zajistíte dostatečným přísunem tekutin. Jak však dát pejskovi napít při dlouhé cestě autem či na dlouhé túře? Hodit se vám bude přenosná miska na pití.

Při dlouhých cestách

Pokud se svým čtyřnohým přítelem rádi vyrážíte na dlouhé výlety či několikadenní túry, jistě se vám bude hodit přenosná miska na vodu. Ta je lehká, skladná a pes se z ní lehce napije. Vyrobena je z plastu a lehce se složí do „placky“, která nezabere skoro žádné místo v batohu. Na cestě tak stačí misku vyndat, rozbalit a vlít do ní připravenou vodu. Takto se pes může občerstvovat kdekoliv a kdykoliv. Vy se nemusíte trápit s jinými nádobami a miska může sloužit i na psí žrádlo.

Na cestách i do auta

Přenosná miska na vodu se vám bude hodit nejen na cestách přírodou, ale také při dlouhých cestách autem, kdy potřebujete dát pejskovi pořádně napít. Stačí misku rozložit a dát pejskovi napít, co hrdlo ráčí. Miska se vám bude hodit na všech možných cestách jako praktická pomůcka k dostatečné hydrataci.

Pozor na přehřátí!

Nezapomínejte na to, že pes má jinou termoregulaci než člověk a ochlazuje se jen s pomocí úst, tedy tlamy. Proto ve vedrech často dýchá s otevřenou pusou a lehá si na studené kachličky. Během letních měsíců je riziko přehřátí opravdu velké, dbejte na to, aby měl váš pes k dispozici dostatek stínu během procházek, přísun vody a častou možnost odpočinku. I na psa vedra působí, dokonce mnohem silněji než na nás, jelikož my se dokážeme ochlazovat celým povrchem pokožky. Myslete na zdraví svého psa a nikdy ho nevystavujte dlouhodobě zvýšené zátěži ve vedrech na přímém slunci a nikdy jej nenechávejte ve vyhřátém autě, ani s otevřenými okýnky!