Chov rybiček v domácím akvariu je oblíbeným a ušlechtilým koníčkem. Vyžaduje ovšem pravidelnou péči a hlavně vytvoření optimálních podmínek, aby se rybičkám dobře dařilo. Odměnou pro každého akvaristu je uklidňující pohled na úžasný vodní svět ve vlastní domácnosti.

Péče o rybičky sice vyžaduje spoustu času, ovšem zase nedělají hluk ani nepořádek jako jiní domácí mazlíčci.

Význam akvarijního pozadí

Chovatel by se měl snažit především o naprostou přirozenost. Nezbytný je dostatek světla, ovšem nesmí to být prudké sluneční paprsky. Pokud nejsou dostatečné světelné podmínky, může přirozené denní světlo nahradit výkonné umělé osvícení. Rybičky potřebují také přirozené prostředí, které jim můžete imitovat pomocí rostlin, vhodného kořenu či kousku dřeva a kamínků na dně. Vedle těchto doplňků dělá velký dojem krásné akvarijní pozadí.

Pozadí v akvariu by mělo navozovat dokonalou atmosféru a přirozenost vodního světa. Na trhu jsou na výběr nejrůznější akvarijní pozadí, ve kterých vyniká vysoce kvalitní 3D pozadí. Vyrábí a dodává je český výrobce ARSTONE, který má v této oblasti již více než dvacetileté zkušenosti. Kromě akvarijních 3D pozadí zhotovuje také další dekorace do akvárií a terárií, akvarijní kameny a další doplňky. Velký důraz firma klade zejména na kvalitu a dokonalý přírodní vzhled všech dekorací. Vesměs jsou to naprosto věrohodné repliky přírodního kamene, skal, balvanů a dřeva.

Vlastnosti dekorací

Všechny produkty od společnosti ARSTONE jsou naprosto šetrné k rybičkám, nejsou toxické a nereagují na sladkou ani na slanou vodu. Pozadí do akvárií jsou v pěti barvách označených jako Basalt Gneiss, Grey Gneiss, Vápenec, Red a Alpenkalk. Barvy jsou odolné, nikdy se neloupou a nemají žádný vliv na chemické složení vody. Pozadí do akvaria od ARSTONE mají téměř neomezenou životnost. Horní vrstva je natolik tvrdá, že nehrozí poškození ani silnými zuby sumců či plazů v teráriích. Zároveň je pod tvrdým povrchem měkčí vrstva, díky které je materiál pružný. Tyto vlastnosti jsou zárukou, že pozadí do akvaria lze čistit i velice intenzivně.