Vánoční přípravy jsou již v plném proudu. Výzdoba, nákupy, pečení cukroví a popíjení svařáku. Už přemýšlíte, co svým čtyřnohým členům rodiny nadělíte pod stromeček? V dnešním článku vám přinášíme pár tipů na dárky, které potěší aktivní psy a lenošivé kočky. 

Pro aktivní psy

Svého psa můžete obdarovat nejrůznějšími hračkami, novým pelíškem či miskou na vodu. Pokud máte doma aktivního psa, který miluje pohyb, doporučujeme mu koupit plastové frisbee či aerobie. Aerobie je podobné frisbee, ale je lehčí, létá tudíž dále a má uvnitř otvor. Díky tomu ho může pes lépe chytit do tlamy, vy si ho zase jednoduše můžete připnout k batohu. Velkým hitem se také staly házečky na tenisové míčky. S házečkou hodíte míček mnohem dále a váš pes si může užívat delšího běhu. Pejskům, kteří se rádi přetahují, pořiďte přetahovadlo. Ty dnes existují plastová, látková či jutová. A pokud váš pes miluje plyšové hračky, nezapomeňte mu jednu pořídit. Stačí se zastavit v některém ze second handů.

Kočičí hračky

Kočky můžete obdarovat nejen novým pelíškem, ale také škrabadlem, hračkami či polštářky se šantou či kozlíkem. Kočky totiž milují tyto dvě byliny: šantu kočičí a kozlík lékařský. Těmito bylinkami se plní látkové myšky, různé polštářky či plyšáčci. Kočky hraní s těmito hračkami milují. Nezapomeňte ani na různé hračky, které taháte po zemi, máváte s nimi a kočky je honí. Jsou to například pírková či hadrová. Kočky milují také kuličky, ve kterých je rolnička.

Pamlsky a péče o srst

Skvělým dárkem pro vaše čtyřnohé přátele jsou pamlsky. Kupujte však kvalitní pamlsky a nezapomeňte jejich kalorický příjem započítat do přijímané stravy, aby váš pejsek a kočička během vánočních svátků zbytečně nepřibral. Vaši čtyřnozí miláčkové jistě ocení také masážní rukavice či různé kartáče, které pečují o jejich srst, ale také je příjemně masírují. Nadělte vašim čtyřnohým přátelům to, co mají rádi.