Race Animal Dog Tibetan Terrier Winter Snow

Během zimního období je váš pejsek vystaven chladu ze sněhu a mrazivé zemi. Na rozdíl od nás se psí tlapičky dotýkají zmrzlé země, sněhu a posolených cest, což může být často nepříjemné a psí tlapky mohou v důsledku toho popraskat. 

Při procházkách

V zimě byste svého psa měli brát na kratší procházky. Zvláště starší psi a štěňátka by mrazu a zimě neměla být příliš vystavována. Lepší je volit kratší procházky v častějších intervalech, aby váš pes zbytečně nenastydl. Vždy samozřejmě záleží, jaké plemeno je členem vaší rodiny. Pozor dávejte také na to, kam svého psa na procházky berete. Pokud víte, že se můžete vyhnout cestám posypaným solím, udělejte to. Sůl ubližuje psím tlapkám. Miluje-li váš pes sníh, po procházce ho také osušte ručníkem, aby zbytečně nenastydl.

Péče o psí tlapky

Psí tlapky mohou v důsledku zimy, solených cest, mrazu a sněhu popraskat a rány se mohou zanítit. Po venkovní procházce byste tlapky měli vždy omýt teplou vodou a nejlépe namazat (vazelínou, ne běžným krémem), aby byly stále vláčné. Tím, že psí tlapky omyjete, zbavíte psa zbytků sněhu mezi tlapkami, zahřejete jim tlapky a vymyjete také sůl. Pes by si mohl tlapky olizovat a podráždit si i žaludek.

Prevence

U dlouhosrstých plemen je vhodné ostříhat delší chloupky mezi tlapkami, na které se rád chytá sníh. Ten psa následně studí a udržuje se v nich také sůl. Pejskovi stačí tyto chloupky již na začátku zimy ostříhat. Před zimní procházkou můžete pejskovi tlapky postříkat sprejem, který pečuje o psí tlapky či namazat vazelínou, před i po procházce. Při velkých mrazech můžete použít také psí botičky, které ochrání psí tlapky. Zakoupit je můžete v různých velikostech, záleží jen na tom, jestli si na nošení psích botiček pes zvykne. Vhodné je ho to učit již od štěňátka.