Psi milují své dvounohé páníčky a podobně také my milujeme naše čtyřnohé členy rodiny. Proto není žádným překvapením, že je často necháváme ležet na našem gauči, křeslech či dokonce v posteli. Později nás však dohání šílenství množství chlupů, které po nich mnohdy zůstává. Jak se těchto chlupů snadno zbavit?

Účinný vysavač

Ověřeným pomocníkem na poli boji s psími chlupy je vždy vysavač. Pokud si pořídíte výkonný malý vysavač do ruky, se kterým budete moci v klidu vysávat váš gauč i postel, budete náležitě šťastní. S ručním vysavačem to půjde jedna radost.

Gumové rukavice

Dobrým způsobem, jak se zbavit chlupů s vašeho nábytku jsou i gumové rukavice. Stačí si nandat rukavice, namočit je do vody a začít s odstraňováním chlupů z různých povrchů. Díky gumovým rukavicím se zbavíte chlupů z gauče i křesel opravdu precizně, snadno se totiž s nimi dostanete i do různých zákoutí.

Váleček

Záchranou pro vás může být také váleček, díky kterému se zbavíte chlupů nejen z oděvů, ale i z křesel či pohovky. Malý váleček si sebou můžete přibalit také do kabelky, abyste se mohli zbavit náhodně objevených chlupů na vašem oblečení.

Houbička

Klasikou je také oblečení plné chlupů, kterých se zbavujete jen těžko. Nápomocnou vám může být houbička na nádobí. Přihoďte ji do pračky spolu s oděvy. Chlupy se totiž ani praním často z oblečení nedostanou. Pokud však přidáte houbičku k prádlu, chlupy se do ní zapíchají a vaše oblečení bude bez chlupů. Následně můžete houbičku vyhodit či ji vyčistit.

Izolepa

Nemáte-li doma váleček a vysavač vám nechává na pohovce stále množství chlupů, vyzkoušejte obyčejný trik s izolepou, která by měla být co nejširší. Díky tomu odstraníte větší množství chlupů. Obmotat si ji můžete kolem dlaně a lehce přejíždět po místech, kde chlupy ještě zbyly.