Sami to jistě znáte na vlastní kůži. Dáváte si něco dobrého a váš pejsek si neodpustí loudění a škemrání. To, že na vás vaši čtyřnozí přátelé dělají oči neznamená, že byste jim něco dobrého měli dopřát. Dobré je to často totiž především pro vás, ale pro ně jde o zbytečný nutriční příjem, který pro ně mnohdy není ani zdraví. Jakým potravinám se však vždy vyvarovat?

Pozor na toxické potraviny!

Vyhnout byste se měli při krmení vašeho psa především těmto potravinám, a to čokoládě, cibuli, hroznům, makadamským oříškům, rozinkám, ale také avokádu. Tyto potraviny pro něj mohou být toxickými. Pokud by pejsek náhodou snědl některou z těchto potravin ve větším množství, určitě ho zavezte k veterináři. Všechny tyto potraviny obsahují látky, které mohou psovi ublížit.

Sladkosti, smažené potraviny…

Pejskovi v žádném případě nedopřávejte ani sladkosti, tedy potraviny bohaté na cukry. Ať už se jedná o dort, cukroví, část koláče či zbytek zmrzliny. Nic z toho pro něj není zdravé a podporuje jen pejskovo tloustnutí a škodí mu na zdraví. Podobně psa nekrmte příliš tučným masem, které je navíc okořeněno. Jedná se třeba o zbytky z vašeho stolu. Pes není odpadkový koš a zbytky masa, které je kořeněné a solené ho jednoduše nekrmte. Pejskovi nedávejte ani smažené potraviny, které mu mohou jen ublížit. I syrové rybí či kuřecí maso může pejskovi uškodit. Pejskovi můžete dávat maso syrové jen pokud pochází z důvěryhodného zdroje, například z vašeho vlastního chovu, jinak maso může obsahovat mnohé škodlivé bakterie.

Pozor na malé kosti

Vyhnout byste se měli i podávání rybích, kuřecích či krůtích kostí, které vám zbyly ze stolu. Pejskovi mohou pěkně zavařit, ať už mechanickým poškozením hrdla či rizikem udušení. Myslete na zdraví svého pejska a tyto potraviny mu prostě nedopřávejte. Odměňte ho raději psím pamlskem.