Naše planeta se zdá býti naprosto prozkoumanou. Existují však tvorové, kteří vypadají jako kdyby byli na naši planetu importováni. Jsou to zvláštní živočichové, které byste s velkou dávkou náhody mohli potkat také. Seznamte se s některými tvory, kteří jsou až děsivě zvláštní. 

Grimpoteuthis

Prvním ze zmíněných živočichů je grimpoteuthis, zvláštní druh chobotnice, která svými ploutvemi připomíná slona. Někdy se jí přezdívá také „dumbo octopus“. Z hlavy ji totiž vyrůstají dvě ploutvičky. Tato chobotnice žije u mořského dna, kde si obstarává potravu.

Uakari šarlatolící

Tento zvláštní druh primáta obývá deštné lesy v Brazílií, Peru a Kolumbii. Poznáte ho jednoduše podle červeně zbarveného obličeje a děsivého výrazu. Tyto opičky jsou silně ohroženým druhem.

Narvalové

O narvalech jste již pravděpodobně někdy slyšeli. Kytovec, kterému se přezdívá mořský jednorožec. Z jeho hlavy totiž vyrůstá velký roh. Pravdou je, že to není roh, ale zub z horní čelisti.

Nosatec žirafí

Brouček, který svým podivným tvarem těla připomíná žirafí krk. Jeho domovem je Madagaskar. Připomíná zkříženinu brouka a žirafího krku. Jeho tělo je černě zbarvené až na červené krovky. Délka těla samečka může dosáhnout až 2,5 cm.

Axolotl mexický

Je zajímavé, že každý podivný tvor nese svou přezdívku a výjimkou není ani axolotl. Označován je také jako vodní dráček či chodící mlok. Jde o obojživelníka, kterého můžete vidět v mexických jezerech. Nese jméno po aztéckém božstvu. Vy ho však můžete spíše vidět v akváriích. V zajetí je schopen dožít se věku až 25 let.

Kahau nosatý

Tento primát vám bude velmi připomínat vašeho nosatého dědečka. S tímto primátem se můžete setkat v jihovýchodní Asii či na ostrově Borneo, ale pravděpodobně ho uvidíte jen v zoologických zahradách. Tato opice tráví svůj život mangrovech, kde se živí vegetariánskou stravou.

Acharia stimulea

Posledním podivínem ze zvířecí říše je housenka Acharia stimulea, která má opravdu legrační tvar těla a kombinaci barev. Pravdou je, že tyto barvy upozorňují na nebezpečí, které od ní přichází. Bodce v jejím těle obsahují silný jed, který nezabíjí, ale rána následně velmi bolí.