Pokračování předchozího článku o nejčastějších nemocech, které mohou postihnout vašeho čtyřnohého mazlíčka. Dbejte na prevenci a podívejte se na další z nich, kterým můžete předejít. 

Kočičí chřipka

Ano, i vaše kočička může dostat chřipku a přes zimní období je to poměrně časté onemocnění. U kočky se chřipka projevuje horečkou, výtokem z očí a nosu. Kočka kýchá a trápí ji výtok z nosu podobně jako nás. Chřipka postihuje časté také dolní cesty a včas neléčená chřipka může vyvolat zápal plic. Zasáhněte při kočičí chřipce včas, aby nebyla pro vaši kočku smrtelná.

Dermatofytóza

Onemocnění, které je přenosné i na člověka a postihuje kůži. U kočky se projevuje řídnutím srsti, až po vznik zánětlivých míst na pokožce. V tomto případě je léčba poměrně zdlouhavá. Musí být provedena dezinfekce prostředí, kde zvíře žije. Proto dbejte na prevenci a udržování hygieny v místě, kde zvíře žije.

Kočičí cukrovka

Cukrovka postihuje také kočky, nejen nás. Důvodem je nedostatek inzulínu v organismu kočky, a pokud se na ni včas nepřijde, může být pro kočku smrtelnou. A jak poznat, že kočka cukrovkou trpí? Mezi příznaky patří ubývání na váze, i přestože kočka stále normálně jí, časté močení a časté pití. Všímejte si své kočky a nenechte ji trápit se cukrovkou, která může vést až k onemocnění jater, očí a vzniku dalších chorob. Léčba se provádí podáváním inzulínu, a to injekční cestou.

Toxoplasmóza

Onemocnění, které je přenosné na člověka a ohrožuje především těhotné ženy. Dávejte si pozor na přenos této nemoci!

Kalciviróza

K přenosu kalcivirózy dochází buď přímým kontaktem či vdechnutím aerosolům. Projevuje se vřídky na jazyku, horečkou, průjmem, zvracením a následnou dehydratací. Dále se může rozvinout až do stavu vypadávaní zubů, apatii a hubnutí. Kalciviróza většinou nekončí smrtí zvířete, ale může zanechat nepříjemné důsledky. Léčí se podáváním léků a prevence spočívá v očkování.