Máte psa a chodíte s ním pouze na procházky? Velká škoda, zdravý pes totiž zvládne daleko více. Můžete s ním běhat, skákat přes překážky, plavat, bruslit, jít na běžky i kolo.

Chce to jen zapojit vlastní fantazii nebo se tu inspirovat. Jednou jste doprovodem pro psa vy, po druhé si roli zase vyměníte.

Aporty, frisbee a flyball

Ač zábava, která se týká hlavně psů, než vás konkrétních, bavit vás bude oba. Vy jste sice v roli podavačů míčků, přetahovači uzlů a lan, atp., ale věřte tomu, že váš pes je zrovna takhle ve svém živlu. Stačí si jen pořídit pár tenisáků, hraček do vody či frisbee a uvidíte, jak se mu rozzáří oči.

Velkou výhodou je, že při aportech nebo „stopovačce“ může být páníček mimo souše s pejskem i ve vodě. Stopovačka je speciální vodítko, které je na tyto potřeby jako stvořené. Sportem pro psa bude i malý bazének na zahradě. Dnes jsou možnosti trochu jinde a o psích bazénech se nám dříve zřejmě ani nesnilo.

Flyball převzal prvky z klasického frisbee. Je to jakási inovace, která sice klade menší nároky na páníčka, ale i tak se pěkně zapotíte. Jedná se o hru v týmech, pravidla se naučíte rychle. Důležité je, aby váš pes vše správně pochopil, což bude vyžadovat trénink. Vy tak spálíte další kalorie navíc – to jistě není na škodu.

Agility

Kdo touží po něčem speciálním, může vyzkoušet agility nebo trénink poslušnosti. Agility je vlastně sport i pro majitele psů. Konkrétní připravené tratě běhá páníček se psem. Samozřejmě, že neprolézá tunely a neskáče přes překážky. Běží sice kousek vedle, ale udává pejskovi směr. Záleží na vás, do jaké míry chcete tyto povely plnit, zda jen rekreačně nebo za touhou vrcholové aktivity. Aktivního psa není problém přesvědčit o pohybu na pamlsek nebo hračku. Při trénování poslušnosti toho sice moc nenachodíte, ale jste na čerstvém vzduchu a to se také počítá.

Už to vidíte, jaké široké možnosti se vám otevírají? Váš čtyřnohý parťák vás samou radostí bude chtít oblízat od hlavy až k patě a odmění vás láskou.