Rozhodli jste se, že svoji domácnost rozšíříte o čtyřnohého psího kamaráda a patříte mezi chovatele začátečníky, tak přemýšlíte nad tím, co všechno připravit, než nového člena přivedete do domácnosti? Nechte se inspirovat našimi tipy.

Pelíšek

Ať už si domů přivedete štěně, nebo pejska odrostlejšího, je potřeba mu pořídit měkký pelíšek. Bude to místo pouze jeho, kde bude odpočívat a spát. Volte takovou velikost, která jeho budoucímu obyvateli zaručí dokonalé pohodlí. Ideální je, pokud bude mít snímatelný potah, který snadno vyperete v pračce.

Kvalitní krmivo a mističky

Štěňata i dospělí psi potřebují vyváženou stravu. Vzhledem k tomu, že na trhu se objevují různé značky, s různým složením, je potřeba si uvědomit, pro koho krmení pořizujete. Jedná-li se o dospělého psa aktivního, nebo štěně. Každý má jiné nároky, ty rozhodují o složení. Pokud si nebudete vědět rady, ideální je, poradíte-li se s veterinářem, který se o vašeho pejska bude starat.

Ke krmivu patří miska a druhá je potřeba pro vodu.

Obojek a vodítko

Jestliže si domů přivedete štěně, do začátku postačí pouze obyčejný, klasický obojek. Obdobné je to s vodítkem. Uvažujete-li o cestování se psem vlakem nebo autobusem, rozhodně budete potřebovat náhubek pro psa.

Psí hračky

Hračky tvoří nedílnou součást psího života. Každého pejska motivují k aktivitám, podporují v něm zvídavost a pomáhají mu při výcviku. Vybírejte takové, které budou bezpečné a určené právě pro psí radovánky. Každý pes miluje hračky, které vydávají zvuky. Cizí mu nejsou ani plyšáci. Při jejich výběru si dejte pozor, aby neobsahovaly tvrdé částí, především oči nebo jiné části, které by mohly vašemu psímu kamarádovi uváznout v krku. Pro venkovní účelu jsou vhodnou volbou tenisové míčky nebo frisbee, které slouží k nácviku aportu.

To jsou jen základní potřeby a pomůcky, časem přijdete na to, co váš chlupáč potřebuje a jak mu soužití s vámi zpříjemnit.