Pokud používáte stále oblíbenější krmná boilies, nejspíš už vás někdy napadlo, jak tyto barevné kuličky ještě víc vylepšit, aby na háček přilákaly i toho nejflegmatičtějšího kapra. Existují tekuté atraktanty, kterými boilies můžete přelévat, případně je kombinovat s dalším partiklem. Tyto návnady na kapry ale můžete zatraktivnit i jinak.

Obalované boilies

Zkuste krmná boilies přelít horkou vodou a nechat několik minut odležet. Vody stačí málo, není žádoucí, aby se z nich vytratily důležité látky. Vlivem horké vody vrchní vrstva boilies změkne a bude lépe přijímat aditiva, která přidáte. Napařené boilies můžete přelít vybraným atraktantem, kuličky lépe nasáknou vůni a vytvoří na povrchu extra lákavý film.

Nakonec rozdrťte krmné pelety na sypkou směs. Ideální jsou k tomuto účelu halibutové pelety, jelikož jejich vůně je extrémně výrazná, a navíc obsahují spoustu olejnatých složek, které ve vodě perfektně pracují. Rozdrcené pelety nasypte na napařené boilies, krásně se na ně nalepí a na kuličkách vytvoří sypkou vrstvu, která se bude po vhození do vody postupně uvolňovat.

Lepkavé boilies

Dalším skvělým vylepšením je vytvořit na povrchu boilies lesklý a mazlavý film. Do nádoby odlijte trochu boosteru nebo dipu. Dále je třeba přidat lepkavou složku, například med, javorový sirup nebo podobnou surovinu. Pořádně promíchejte nebo promixujte mixérem. Do větší uzavíratelné plastové krabičky nasypte krmné boilies v požadovaném množství a směsí ho přelijte.

Krabičku zavřete a pořádně jí zatřepte, aby se směs dobře rozprostřela. Pak nechte boilies několik hodin odležet, aby vrstva na kuličkách ztuhla a vytvořila lepkavý obal, který bude ve vodě vytvářet hustý oblak a přiláká kapry ze všech koutů rybníka. Kromě toho ze sebe boilies bude po vhození do vody vypouštět koncentrovanou pachovou stopu, a to mnohem déle, než by to svedlo klasické neupravené krmné boilies.