Pokud patříte mezi majitele psa nebo kočky, víte, že pro jejich chov je potřeba několik nezbytností. Kromě kvalitního krmiva, misek na vodu a žrádlo a hraček to může být třeba psí kotec nebo škrabadlo pro kočky. Pokud nejste zdatní kutilové nebo vám chybí dostatek času, ideální volbou je obrátit se na odborníky. Kvalitní kotce pro psy i škrabadla pro kočky naleznete na e-shopu caskrmeni.cz. Nabídka e-shopu je dosti široká, takž si zde vyberou i náročnější zákazníci.

Kotec pro psa

Jestliže jste majitelem psa větších rozměrů, který pobývá celoročně na zahradě, je dobré mu pořídit psí kotec. Kotec však není určený k tomu, aby v něm byl pes celý den zavřený. Poskytuje mu útočiště před nepříznivým počasím (může se jednat o déšť či sníh, ale také sluneční paprsky) a soukromí. Pes se do něj uchyluje v případě, že si chce odpočinout. Součástí kvalitního kotce je i psí bouda.

Majitel svého psa zavírá většinou pouze v případech, kdy se pes nechová tak, jak se od něj očekává. Také se může psovi stát útočištěm v případě návštěvy, kdy hrozí, že by setkání návštěvy se psem nemuselo proběhnout v klidu.

Škrabadlo pro kočky

I domácí kočka zůstává stále šelmou. I když některé kočky zůstávají celoročně v domě nebo v bytě, své přirozené instinkty, mezi které patří také škrábání, si stále zachovávají.

Kočky volně žijící si škrábáním značkují svoje výsostné území a navíc si obrušují drábky. Ty si potřebují brousit i kočky, které žijí v domě nebo bytě. Pro ten případ je tedy ideální volbou právě škrabadlo pro kočky. Než si však nějaké pořídíte, dobře si promyslete, kam jej umístíte. Podle prostoru tak snadněji vyberete jeho velikost, případně tvar. Každá kočka je originál, mějte tento fakt při výběru škrabala na paměti. Některá si potrpí na hračky, další zase miluje výšky. Chvilku pozorujte její chování a hned budete vědět, jaký druh škrabadla máte pořídit.