Pokud si pořídíte kočku, která bude žít celý život v bytě či domě, potřebuje některé z věcí, které jí nahradí její přirozené prostředí. Musí si obrušovat drápy a také hledá nějakou zábavu. Ideálním řešením je škrabadlo pro kočky, díky kterému nebudete muset kočce její dorůstající drápky neustále stříhat. Navíc škrábání je pro kočku přirozená věc, kterou se neodnaučí jen proto, že žije v bytě.

Jaké výhody škrabadlo poskytuje

Velmi důležitým důvodem pro pořízený škrabadla je fakt, že nebudete mít zničený nábytek. Kočka si potřebuje brousit drápky. Pokud nebude mít škrabadlo, odnese to naše drahá sedací souprava, nový koberec či nábytek.

Škrabadla pro kočky však neslouží pouze pro obrušování drápků, ale je to i jejich malé království. Mohou je využívat jako pelíšek nebo jako prolézačku. Vzhledem k tomu, že jsou kočky zvídavé a mají rády svoje pohodlí, vhodně vybraným škrabadlem je zajisté potěšíte.

Jak vybrat to správné škrabadlo

Na výběr je celá řada různých velikostí i variant. Do malých bytů jsou vhodnější škrabadla menší. Pokud máte prostoru dostatek, můžete zakoupit škrabadlo velké, které je vyrobeno zároveň i jako prolézačka. Vzhledem k tomu, že škrabadla disponují velmi moderním vzhledem i designem, dají se velmi dobře kombinovat s nábytkem a mohou tak zároveň sloužit i jako netradiční dekorace do bytu. Pokud jej umístíte do rohu místnosti, nebude nikomu překážet a kočka tak získá své vlastní místo určené nejen k hrátkám a protahování, ale i k odpočinku.

Vzhledem k tomu, že většina koček miluje výšky, je vhodné pořídit škrabadlo co nejvyšší. Co se materiálu týká v nabídce jsou převážně škrabadla se sloupky potaženými sisalovým lanem nebo škrabadla vyrobená z kartonu. Pokud máte doma škrabadlo, na které vaše kočka zatím nechce chodit, můžete pro její přilákání použít šantu kočičí nebo sprej, který obsahuje kočičí feromony.